Chat with us, powered by LiveChat

Porozumienie akcjonariuszy wprowadziło 3 członków do RN spółki Techmex S.A.

Skomentuj artykuł

Szanowni Państwo,

 

W dniu 20 września 2010 r. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych reprezentując Porozumienie akcjonariuszy spółki Techmex S.A. wzięło udział w NWZA Techmex S.A. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zdecydowana większość członków Porozumienia uczestniczyła w Walnym Zgromadzeniu osobiście.

 

Do głównych punktów obrad należały zmiany w składzie Rady Nadzorczej oraz wybór Zarządu spółki. Porozumienie akcjonariuszy dysponowało na NWZA większością głosów.

 

Stowarzyszenie od kilku tygodni prowadziło rozmowy z potencjalnymi podmiotami i osobami, które mogłyby wesprzeć spółkę w zakresie możliwości niezależnej oceny sytuacji, jak i działań na rzecz rozwiązania jej problemów związanych z postępowaniem upadłościowym. W efekcie przeprowadzonych rozmów Stowarzyszenie zdecydowało się nawiązać współpracę z podmiotami specjalizującymi się zarówno w zarządzaniu kryzysowym, jak i w restrukturyzowaniu podmiotów, a także w doradzaniu w postępowaniach upadłościowych oraz prowadzeniu takich postępowań. Mowa tu o spółce C2M S.A. z ramienia której wszedł do Rady Nadzorczej Pan Maciej Kasprzyk oraz o Kancelarii PMR z ramienia której wszedł do Rady Pan Maciej Roch Pietrzak. Ponadto Porozumienie akcjonariuszy zrzeszone pod auspicjami SII zaproponowało do Rady Nadzorczej kandydaturę Pana Jacka Piotrowskiego, wiceprezesa zarówno Komputronik S.A., jak i Karen S.A.

 

Walne Zgromadzenie przegłosowało wszystkie kandydatury do Rady Nadzorczej zaproponowane przez Porozumienie oraz dwie kandydatury zaproponowane z kolei przez rodzinę Studenckich. W przypadku głosowania nad zmianami w Zarządzie jedynym zaproponowanym kandydatem była Pani Teresa Studencka, która uzyskała pełne poparcie akcjonariuszy. Jedynie Stowarzyszenie głosując z 5 własnych akcji wstrzymało się od głosu.

 

Warte podkreślenia jest, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Techmex S.A. dało wymierny dowód na to, że inwestorzy indywidualni, tworząc kolektyw mogą odgrywać istotną, a nawet kluczową rolę w podejmowaniu najważniejszych decyzji związanych z działalnością Spółki. Przykład ten powinien stanowić zachętę dla inwestorów mniejszościowych innych spółek, szczególnie że nierzadko są sytuacje, gdzie inwestorzy indywidualni posiadają większość akcji danej spółki.

Poniżej przedstawiamy sylwetki wybranych kandydatów do Rady Nadzorczej zaproponowanych przez Porozumienie akcjonariuszy Techmex S.A.:

Maciej Roch Pietrzak – Kancelaria Syndyków , Zarządców i Likwidatorów PMR

 

Syndyk licencjonowany. Doktorant w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – rozprawa doktorska na temat „Egzekucja z dochodów przedsiębiorstw przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem dłużnika w trybie art. 10641-13 kpc”- przygotowywana pod kierunkiem prof. dr hab. F. Zedlera.

 

Maciej R. Pietrzak prowadzeniem postępowań upadłościowych i egzekucyjnych zajmuje się od ponad 15 lat, najpierw jako prawnik w kancelarii adwokackiej, później  w ramach praktyki indywidualnej. Prócz doświadczeń zdobytych w prowadzeniu postępowań jako syndyk czy nadzorca sądowy w licznych postępowaniach upadłościowych, Maciej Pietrzak przeprowadził także z powodzeniem jedno z pierwszych postępowań egzekucyjnych z dochodów przedsiębiorstwa przez zarząd przymusowy.

 

Jeden z pierwszych w Polsce syndyków licencjonowanych (licencja Ministra Sprawiedliwości numer 5). Pomysłodawca i twórca Kancelarii Syndyków, Zarządców i Likwidatorów PMR, specjalistycznej-niszowej kancelarii prawnej, zajmującej się głównie postępowaniami egzekucyjnymi z przedsiębiorstw. Jako senior partner Kancelarii PMR - podejmuje próbę łączenia szerokiej praktyki zawodowej z pracą naukową i działalnością publicystyczną w mediach specjalistycznych i biznesowych (Gazeta Prawna, Gazeta Finansowa, Businesmann.pl, Miesięcznik Bank, Gazeta Bankowa, Bankier.pl i inne) gdzie publikuje liczne komentarze oraz wypowiedzi w kwestiach związanych z postępowaniami egzekucyjnymi i upadłościowymi. Redaktor wydania (przez wydawnictwo Krajowej Izby Komorniczej „Currenda”) nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego (maj 2009). Uczestnik sympozjów, konferencji i debat organizowanych przez organizacje pracodawców (Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Szkoła Główna Handlowa i inne) – promując zalety postępowań egzekucyjnych przez zarząd przymusowy. Chętnie też dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu praktyki postępowań egzekucyjnych i upadłościowych, prowadząc szkolenia dla instytucji finansowych - podnosząc świadomość prawną wierzycieli na rzecz zwiększenia efektywności oraz zmniejszenia szkodliwości procedur egzekucyjnych.

 

Kandydat na członka Europejskiego Stowarzyszenia Praktyków Prawa Upadłościowego INSOL Europe, członek – założyciel Stowarzyszenia Managerów Turnaround , arbiter sądu polubownego, wykładowca Towarzystwa Edukacji Bankowej.

 

Na Zjeździe Założycielskim samorządu zawodowego syndyków licencjonowanych - Maciej R. Pietrzak został jednogłośnie wybrany Dziekanem Krajowej Izby Syndyków.

 

Pan Maciej Kasprzyk – c2m S.A.

 

Mam 43 lata. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie,  Wydział Ekonomia. Posiadam również ukończone studia podyplomowe w zakresie rachunkowości. Mam wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi różnych branż, w tym również działających w środowisku międzynarodowym. Od początku swojej kariery zawodowej pełniłem funkcje zarządcze w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz usługowych. Byłem między innymi dyrektorem ds. ekonomicznych w Apia Sp. z o.o.  (spółka polsko-kanadyjska), dyrektorem zarządzającym w SBH Arno Sp. z o.o., członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym „Myślibórz-Meble” Sp. z o.o. (spółka duńskiej grupy holdingowej Ship-Trans Holding), dyrektorem i członkiem zarządu Berti-Magazyn Centralny Sp. z o.o., prezesem zarządu Arthus Sp. z o.o. (spółka polsko-szwedzka).

 

Aktualnie, jako partner-założyciel jestem zaangażowany w rozwój spółki c2m S.A. Spółka ta realizuje przygotowywany od początku 2010 roku innowacyjny projekt dotyczący wdrażania koncepcji kompleksowych działań restrukturyzacyjnych i naprawczych dla firm w kryzysie.

Uczestniczyłem w wielu kursach i szkoleniach z zakresu MBA oraz w kursie dla kandydatów na syndyków. Pracowałem również w Urzędzie Kontroli Skarbowej gdzie uzyskałem aplikację administracyjną. Biegle posługuję się językiem angielskim.

 

Pan Jacek Piotrowski

 

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył wiele kursów specjalistycznych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami oraz procesami gospodarczymi. Po zakończeniu studiów był pracownikiem naukowym Polskiej Akademii Nauk, a następnie pełnił funkcje kierownicze w spółkach: Kompass Poland Sp. z o.o., BMT Leasing S.A., Computerland S.A. i Winuel S.A. (grupa Sygnity). Od 2007 roku wiceprezes zarządu Komputronik S.A. a od 2008 roku jednocześnie prezes zarządu Karen SA., a od września 2010 roku wiceprezes Zarządu Karen S.A.  Zasiadał lub zasiada w radach nadzorczych spółek: Vector Sp. z o.o., Telmax S.A., BWE Asset Management S.A., Komputronik Biznes S.A.

 

Kontakt:

 

Mariusz Kanicki

mkanicki@sii.org.pl

 

Piotr Cieślak

pcieslak@sii.org.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie