Chat with us, powered by LiveChat

Nepentes rozpoczyna sprzedaż dermokosmetyków w Rosji

 

1

Nepentes rozpoczyna sprzedaż dermokosmetyków w Rosji


Nepentes podpisał 30 marca umowę z rosyjską firmą Akrikhin na prowadzenie dystrybucji dermokosmetyków na terenie Federacji Rosyjskiej. Umowa została zawarta na 10 lat. W pierwszej kolejności w Rosji zadebiutuje marka Emolium, która będzie jedyną dostępną na rynku, kompleksową linią preparatów na atopowe zapalenie skóry. Po uzyskaniu wymaganych rejestracji, pierwsze produkty Emolium będą sprzedawane w rosyjskich aptekach na przełomie II i III kwartału 2009 roku.


„W pierwszej kolejności wprowadzamy do Rosji Emolium, ponieważ na rynku emolientów nie ma tam bezpośredniej konkurencji dla naszych innowacyjnych preparatów. Ponadto szacujemy, że segment dermokosmetyków w Rosji będzie rozwijał się najszybciej. Liczymy na sukces Emolium, który otworzy Rosję na kolejne linie dermokosmetyków, aczkolwiek chciałbym podkreślić, że ten rynek nie jest nam zupełnie obcy. Od dwóch lat sprzedajemy tu Propolki i ApiPanten.” - mówi Łukasz Butruk, prezes zarządu Nepentes S.A. „Wejście z dermokosmetykami do Rosji jest dla spółki Nepentes otwarciem nowego, bardzo perspektywicznego rynku. Natomiast nasz partner, firma farmaceutyczna Akrikhin, otrzymuje unikalny produkt idealnie uzupełniający jej dermatologiczne portfolio.” – dodaje.


Firma Akrikhin jest wiodącą firmą farmaceutyczną, od 70 lat działającą na rynku rosyjskim. Jest właścicielem zakładu w okolicy Moskwy, gdzie produkuje leki w najwyższym standardzie GMP. Jej atutem są relacje z lekarzami takich specjalności jak dermatologia i pediatria. Portfolio produktów liczy prawie 200 preparatów, między innymi leki na receptę oraz produkty OTC w kategoriach: ginekologia, dermatologia, pediatria oraz kardiologia. Akrikhin jest od 2007 roku kapitałowo i operacyjnie zintegrowany z rosyjskim operatorem polskiej spółki Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. Ta współpraca zakłada ścisłą kooperację w rozwoju, produkcji i marketingu produktów obu firm na rynku rosyjskim.


„Szukaliśmy partnera, który bardzo dobrze zna specyfikę rynku, ma sprawnie działającą organizację sprzedaży i jest w stanie z sukcesem wprowadzić produkty Nepentes na wymagający rynek rosyjski. – mówi Łukasz Butruk. Wybraliśmy firmę Akrikhin, gdyż posiada szeroko rozwinięte kompetencje w obszarze dermatologii i pediatrii oraz w pełni rozbudowaną strukturę organizacyjną, która jest niezbędna w dotarciu do rosyjskich lekarzy oraz aptek i umożliwia właściwą promocję i sprzedaż produktów Emolium. Przedstawiciele Akrikhin są obecni w 10 tysiącach aptek na terenie najważniejszych ośrodków miejskich w Rosji.“


„Nasza współpraca będzie opierała się na partnerstwie i realizacji wspólnie założonych celów sprzedażowych. Będziemy aktywnie uczestniczyć we wdrożeniu Emolium na rynku rosyjskim. Od jego powodzenia będzie zależała decyzja o wprowadzeniu kolejnych linii dermokosmetyków. Model działań marketingowych będzie realizowany w oparciu o sprawdzony w Polsce i na innych rynkach model dotarcia do konsumentów poprzez polecenia lekarzy i farmaceutów. Budżet marketingowy w całości będzie finansowany przez firmę Akrikhin, a koszty będą zatwierdzane oraz kontrolowane przez Nepentes. Wzajemne rozliczenia w polskich złotych pozwalają nam zaoferować stabilną cenę dla pacjenta i jednocześnie zmniejszają ryzyko kursowe. Zgodnie z planem minimalnym, sprzedaż w 2009 roku ma wynieść w Rosji około 600 tys. zł.” – dodaje Łukasz Butruk.


Rynek preparatów OTC w Rosji rośnie 20-30% rocznie i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Europie. W porównaniu do polskiego rynku OTC jest blisko trzykrotnie większy.

 

Prezentacja spółki dotycząca rozpoczecia sprzedaży na rynku rosyjskim.


Nepentes S.A. istnieje od 1991 roku i jest jedną z najstarszych firm powstałych wyłącznie w oparciu o polski kapitał, które działają na rynku farmaceutycznym. Jest twórcą i producentem sprzedawanych w Polsce oraz w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej marek: Iwostin, Emolium, Elixine, ApiPanten, Propodia i Propolki. W 2006 roku spółka uruchomiła w Łodzi nową fabrykę, spełniająca najwyższe światowe standardy. Od września 2007 roku działają spółki zależne Nepentes Rumunia i Nepentes Bułgaria, oraz powołane na początku 2008 roku przedstawicielstwo na Litwie. Spółka zarejestrowała także dwie spółki zależne w Czechach i na Słowacji.


Nepentes S.A. zajmuje się także wprowadzaniem i budową na polskim rynku farmaceutycznym pozycji wielu uznanych marek międzynarodowych. Reprezentuje na zasadach wyłączności w Polsce między innymi: Sudocrem, neo-angin, Melisana, Marimer oraz Erazaban.


Nepentes S.A. jest spółką publiczną, notowaną od grudnia 2007 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównymi akcjonariuszami spółki są dwie osoby fizyczne: Łukasz Butruk (19,89%) i Marek Orłowski (17,98%), spółka MORLUK (29,18%) oraz OFE ING NN Polska (5,01%).


Więcej informacji o firmie i produktach na stronie www.nepentes.pl


Akrikhin Pharmaceuticals Co. został założony w 1936 roku i specjalizował sie w produkcji aktywnych składników farmaceutycznych (APIs) na rynek krajowy i eksport do 54 krajów. W 1992 roku Akrikhin zmienił profil działalności i rozpoczął produkcję leków w standardzie GMP w kooperacji z wiodącym zachodnim koncernem farmaceutycznym. Jednocześnie rozpoczęły sie prace nad opracowaniem i wytwarzaniem własnych produktów.


Od marca 2007 roku Akrikhin i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. są strategicznymi partnerami na rosyjskim rynku farmaceutycznym. Ta współpraca zakłada ścisłą kooperację w rozwoju, produkcji i marketingu produktów obu firm na rynku rosyjskim.


Portfolio produktów obejmuje blisko 200 bardzo dobrze znanych produktów z segmentów terapeutycznych: dermatologii, kardiologii, neurologii, pediatrii, środków znieczulających, przeciwzapalnych i przeciwgruźliczych, etc.


Obecnie Akrikhin jest jednym z wiodących krajowych producentów farmaceutyków w standardzie GMP. Akrikhin posiada własny zakład zlokalizowany w okolicy Moskwy zatrudniający ponad 900 pracowników.

 

Więcej informacji o firmie na stronie  www.akrihin.ru

 

Dodatkowych informacji udziela:
Michał Wierzchowski
CC Group
Tel (022) 440 1 440, 605 959 539

Email:
m.wierzchowski@ccgroup.com.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie