Co z tym AI? Mieliśmy tyle zarabiać na sztucznej inteligencji, a tymczasem zamiast zarabiać liczymy straty na spółkach SaaS-owych. W ogóle hossa przyhamowała, zarówno na GPW, jak i na rynkach światowych. Z kolei szukając sygnałów mogących wspomóc hossę, to widzimy spore napływy do funduszy akcyjnych. Co bardzo ciekawe wśród funduszy akcyjnych z największymi napływami mamy aż trzy ETF-y od Bety (na mWIG, na sWIG oraz Dywidenda plus)! Natomiast funduszem z największymi napływami jest fundusz indeksowy od PKO BP, a nie klasyczny fundusz aktywnie zarządzany. Coś się zmienia, widać zainteresowanie funduszami ETF zarówno wśród inwestorów jak i wśród decydentów dużych podmiotów finansowych. Przecież za rogiem są ETF-y od PZU, na które też niecierpliwie czekamy.
Więcej:
- ⛰️ Trwają zapisy w ofercie first minute na konferencję WallStreet 30!
- Weź udział w ankiecie o ustawie o PPK
- Zero prowizji na ETF-ach w mBanku na rachnkach IKE i IKZE
- Napływy do polskich funduszy akcyjnych w styczniu 2026
- Nowy rozdział budowy rynku ETF w Polsce
- Vanguard tłumaczy na język polski dokumenty swoich funduszy
00:00 Ankieta o PPK
01:12 mBank pozbywa się prowizji na ETF-ach na rachunku IKE i IKZE
05:45 Najlepszy miesiąc dla funduszy Polskich od ponad 11 lat
08:58 ETF-y zyskują na popularności
13:03 Polski rynek zauważony przez Vangurada
14:59 Czekamy na nowy ETF od PZU
21:16 Rzeź na spółkach SaaS-owych
38:50 CCC zmienia nazwę na Modivo
44:48 ⛰️ Konferencja WallStreet 30, 29-31 maja, Karpacz
Udział wzięli:
![]() |
![]() |
|
Michał Masłowski |
Radosław Chodkowski |
Jak słuchać podcastu Echa Rynku?
![]() |
![]() |
![]() |
lub kliknij playerek SoundClouda
lub pobierz podcast w pliku mp3
Napisz do nas maila: [email protected]




