Najnowsze dane podane przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że w pierwszej połowie 2025 roku na rynku akcji było około 321 tysięcy aktywnych inwestorów. Po tak znaczącej hossie, gdzie w szczycie indeks WIG rósł o 40% od początku roku, nie wydaje się to dużą liczbą. Co takiego musi się stać, żeby jednak Polacy masowo ruszyli na rynek kapitałowy? A może nowy ETF od Bety na indeks WIGdivplus, który będzie płacił cztery razy w roku dywidendę będzie tym magnesem?
Więcej:
- ForFin 2025 – Forum Finansów i Inwestycji, 21-22 listopada 2025 r., PGE Narodowy, Warszawa
-
Webinar Przemysława Staniszewskiego – omówienie ciekawych spółek z GPW/NC + Q&A (04.09.2025)
00:00 ForFin 2025: 21-22 listopada, PGE Narodowy
02:20 Rekordowa, ale wciąż niewystarczająca liczba inwestorów na giełdzie
09:03 Czy to koniec hossy na bankach?
10:15 Czy ETF na WIGdivplus będzie sukcesem?
34:15 Klątwa giełdowych hashtagów
37:25 Dlaczego spółki nie szanują inwestorów indywidualnych
47:14 Co z rewitalizacją spółek z NewConnect?
Udział wzięli:
![]() |
![]() |
|
Michał Masłowski |
Radosław Chodkowski |
Nagranie zostało wykonane 5 września 2025 r.
Jak słuchać podcastu Echa Rynku?
![]() |
![]() |
![]() |
lub kliknij playerek SoundClouda
lub pobierz podcast w pliku mp3
Napisz do nas maila: [email protected]




