Chat with us, powered by LiveChat

Echa Rynku #332 – Ciągle mało inwestorów indywidualnych, dywidendowy ETF od Bety na ratunek

Skomentuj artykuł

Najnowsze dane podane przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że w pierwszej połowie 2025 roku na rynku akcji było około 321 tysięcy aktywnych inwestorów. Po tak znaczącej hossie, gdzie w szczycie indeks WIG rósł o 40% od początku roku, nie wydaje się to dużą liczbą. Co takiego musi się stać, żeby jednak Polacy masowo ruszyli na rynek kapitałowy? A może nowy ETF od Bety na indeks WIGdivplus, który będzie płacił cztery razy w roku dywidendę będzie tym magnesem?

 

Więcej:

 

00:00 ForFin 2025: 21-22 listopada, PGE Narodowy

02:20 Rekordowa, ale wciąż niewystarczająca liczba inwestorów na giełdzie

09:03 Czy to koniec hossy na bankach?

10:15 Czy ETF na WIGdivplus będzie sukcesem?

34:15 Klątwa giełdowych hashtagów

37:25 Dlaczego spółki nie szanują inwestorów indywidualnych

47:14 Co z rewitalizacją spółek z NewConnect?

 

Udział wzięli:

 

Michał Masłowski Radosław Chodkowski

Michał Masłowski

Radosław Chodkowski

 

Nagranie zostało wykonane 5 września 2025 r. 

Jak słuchać podcastu Echa Rynku?

Apple Podcasts Słuchaj w Spotify YouTube Music

  

lub kliknij playerek SoundClouda

 

lub pobierz podcast w pliku mp3

 

Napisz do nas maila: [email protected] 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie