Chat with us, powered by LiveChat

Karta walutowa XTB już działa w Polsce. Niebawem kolejne nowości

Skomentuj artykuł

XTB odpala kolejną zapowiadaną od dawna nowość, którą tym razem jest karta wielowalutowa. Plany brokera na 2025 r. poznamy już niebawem.

 

Karta wielowalutowa od XTB została zapowiedziana niemal dokładnie rok temu. Przed uruchomieniem usługi eWallet w Polsce, kartę uruchomiono w Czechach, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Niemczech czy Francji.

 

– Wprowadzenie nowej usługi to kolejny krok XTB w kierunku stworzenia superaplikacji do kompleksowego zarządzania finansami. Do szerokich możliwości inwestycyjnych dołączono funkcję prowadzenia wirtualnego portfela w wybranej walucie. Początkowo użytkownicy mogą wybierać spośród siedmiu walut: PLN, EUR, USD, GBP, HUF, RON i CZK – informuje XTB.

 

Dostęp do karty możliwy jest za pomocą aplikacji mobilnej XTB. Użytkownicy aplikacji mogą dokonywać natychmiastowego transferu środków między kontami inwestycyjnymi a wirtualnymi portfelami. Natychmiastowo mają być także realizowane zewnętrzene przelewy z portfeli denominowanych w PLN, GBP i EUR.

 

Korzystanie z wirtualnego portfela XTB wiąże się z ponoszeniem kosztu w postaci 0,5% prowizji przy każdym przewalutowaniu. To analogiczny poziom prowizji do tego, z jakim muszą liczyć się osoby inwestujące za pomocą XTB w aktywa wyceniane w walutach obcych.

 

– Świat aplikacji mobilnych zmienia się dynamicznie, a drogą do sukcesu jest spełnianie oczekiwań użytkowników. Dlatego aplikacja XTB jest miejscem, gdzie można kompleksowo zarządzać finansami - od inwestycji, w których jesteśmy bezkonkurencyjni, po wygodne płatności. W ten sposób XTB staje się centrum finansowym dla każdego, kto chciałby efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi – komentuje Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

 

Jak informuje XTB, wirtualny portfel jest dostępny dla osób fizycznych posiadających rachunek inwestycyjny w XTB. Karta została wydana na licencji Mastercard przez DiPocket UAB, Instytucję Pieniądza Elektronicznego zarejestrowaną przez Bank Litwy. Produkt ma być stale rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje w nadchodzących miesiącach.

 

🔴Szczegóły dotyczące opłat związanych z kartą są dostępne w tabeli opłat i prowizji pod adresem: https://dipocket.org/wp-content/uploads/2024/09/XTB-Debit-Mastercard-General-TCs.pdf.

Aplikacja po nowem i plany na 2025 r.

Równolegle do wprowadzenia nowej karty, XTB wprowadziło też odświeżony wygląd aplikacji mobilnej.

 

– W ostatnich kilkunastu miesiącach oferta XTB rozrosła się najbardziej w naszej historii. Dlatego aplikacja wymagała zmian, aby pozostała intuicyjna i w pełni funkcjonalna zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących użytkowników – dodał Arnaout.

 

31 stycznia XTB organizuje konferencję wynikową podsumowującą wstępne wyniki za 2024 r. Przy tej okazji można spodziewać się także przedstawienia wstępnych planów spółki na 2025 r.

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie