Chat with us, powered by LiveChat

Inwestowanie aktywne, czy inwestowanie pasywne – wady i zalety obu form inwestowania [LSG 2024]

Zapis ósmego webinaru z cyklu Letniej Szkoły Giełdowej. Webinar poprowadził Paweł Małmyga, ekspert analizy technicznej i strategii algorytmicznych, BM PKO BP

 

Letnia Szkoła Giełdowa on-line to wspólny projekt edukacyjny Fundacji GPW oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, skierowany do wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem na rynku akcji, obligacji, ETF, czy też finansami osobistymi.

 

Projekt składa się z 10 webinarów on-line, a udział w każdym z nich jest bezpłatny (każdy webinar jest dostępny bezpłatnie w dniu wydarzenia oraz przez kolejne 7 dni od jego zakończenia). Każde z 10 szkoleń dotyczyć będzie innego zagadnienia i poprowadzone zostanie przez czołowych ekspertów rynkowych. Każdy, kto weźmie udział w 8 z 10 webinarów, otrzyma na koniec certyfikat uczestnictwa w Letniej Szkole Giełdowej.

 

Więcej informacji o Letniej Szkole Giełdowej on-line 2024 oraz możliwość zapisu na pozostałe webinary znajdziesz na stronie projektu.

Inwestowanie aktywne, czy inwestowanie pasywne – wady i zalety obu form inwestowania

  • Akcje? Obligacje? A może portfel złożony z różnych aktywów?
  • Selekcja, czy ETF-y?
  • Kup i zapomnij?
  • Kup, dokupuj i kontroluj?
  • Aktywnie zarządzaj? A może spekuluj?
  • Łatwo, tanio, czy dobrze? - Wybierz, ale tylko dwa.

 

 

Webinar poprowadził

 

Paweł Małmyga, ekspert analizy technicznej i strategii algorytmicznych,
BM PKO BP

Od 2010 roku związany z Biurem Maklerskim PKO Banku Polskiego, w którym zajmuje się analizą techniczną. Autor tysięcy komentarzy rynkowych, prelegent na konferencjach branżowych i szkoleniach na GPW. Poza analizą techniczną zajmuje się ilościowym podejściem do klasyfikowania instrumentów inwestycyjnych. Wielokrotnie wyróżniony w TOP3 najlepszych analityków technicznych w Polsce według Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet”.
Główny obszar zainteresowań profesjonalnych to instrumenty pochodne, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim algorytmiczne strategie inwestycyjne. W wolnym czasie poszerza wiedzę z zakresu statystyki, analizy danych i programowania.

 

 

 

Organizatorzy

 

 

Partnerzy merytoryczni

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie