Chat with us, powered by LiveChat

Letnia Szkoła Giełdowa 2024 on-line

Letnia Szkoła Giełdowa on-line to wspólny projekt edukacyjny Fundacji GPW oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, skierowany do wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem na rynku akcji, obligacji, ETF, czy też finansami osobistymi.

 

 

Projekt składa się z 10 webinarów on-line, a udział w każdym z nich jest bezpłatny (każdy webinar jest dostępny bezpłatnie w dniu wydarzenia oraz przez kolejne 7 dni od jego zakończenia). Każde z 10 szkoleń dotyczyć będzie innego zagadnienia i poprowadzone zostanie przez czołowych ekspertów rynkowych. Każdy, kto weźmie udział w 8 z 10 webinarów, otrzyma na koniec certyfikat uczestnictwa w Letniej Szkole Giełdowej.

 

Program tegorocznej Letniej Szkoły Giełdowej skierowany jest w głównej mierze do osób rozpoczynających przygodę z rynkiem kapitałowym i giełdą. Nie zabraknie jednak też zagadnień i tematów, które mogą zainteresować osoby obecne już na rynku.

 

W tegorocznej edycji poruszone zostaną kluczowe zasady dotyczące budowania oszczędności, a ponadto udział w cyklu pozwoli każdemu uczestnikowi pozyskać wiedzę o niezbędnych krokach, jakie należy wykonać aby zostać inwestorem giełdowym. Nie zabraknie również wskazówek odnośnie wyboru domu maklerskiego, zakładania rachunku maklerskiego, czy też na temat rodzaju zleceń giełdowych. Oprócz tego, każdy uczestnik pozna główne zasady i mechanizmy wpływające na zachowanie rynków finansowych, na zachowanie giełd, czy spółek. To oznacza, że poruszone zostaną zarówno kwestie odnoszące się do powiązania rynków finansowych z gospodarką, jak również dotyczące sposobu analizy poszczególnych instrumentów finansowych. Podczas tegorocznej edycji będzie można również dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w obligacje, czy ETF-y. Eksperci postarają się także rozwiać wszelkie mity dotyczące rynku giełdowego oraz przedstawić wady i zalety inwestowania w Polsce oraz zagranicą.

 

Letnia Szkoła Giełdowa 2024 on-line
Harmonogram webinarów

 

Konsekwencja i co dalej – skuteczne oszczędzanie i inwestowanie

📅 środa, 17 lipca 🕑 14:00 

Weź udział

 • jak przygotować swoje finanse do wejścia w świat inwestycji
 • pierwsze kroki na giełdzie - o czym warto wiedzieć
 • sukces w inwestowaniu długoterminowym

 

Radosław Chodkowski, Humanista na Giełdzie
Inwestor indywidualny z kilkunastoletnim stażem na rynku, autor bloga Humanista na giełdzie, prowadzący też kanał w serwisie YouTube. W swoim podejściu inwestycyjnym kieruje się wskazaniami analizy technicznej i fundamentalnej. Wyznaje zasadę, że w inwestowaniu chodzi głównie o to, aby nie przeszkadzać rynkowi w zarabianiu dla nas pieniędzy.

10 kroków, które musisz wykonać by stać się inwestorem giełdowym

📅 środa, 24 lipca 🕑 14:00 

Weź udział

 • Poznaj rynek giełdowy oraz siebie
 • Własna strategia inwestycyjna to podstawa – znajdź swoją przewagę
 • Wybór biura maklerskiego i konsekwencje
 • Portfel inwestycyjny – selekcja, dywersyfikacja, ryzyko, monitoring
 • Edukacja po raz pierwszy, drugi, piąty i dziesiąty

 

Przemysław Staniszewski, Stockwatch.pl
Inwestor indywidualny z 30 letnim stażem na warszawskiej GPW. Regularnie publikuje analizy fundamentalne spółek na portalu Stockwatch, jak i artykuły dotyczące istotnych spraw z rynku kapitałowego. Absolwent I rocznika specjalności – inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończone i zdane certyfikaty ACCA oraz CIA. 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w finansach zarówno wewnątrz (audyt wewnętrzny, kontrolling, zarządzanie finansami) jak i na zewnątrz spółek (audyt zewnętrzny – Big 4) w tym giełdowych. Wyznawca analizy fundamentalnej (co nie znaczy, że cyferek i sprawozdań finansowych) w połączeniu z psychologią oraz siłą relatywną. Zwolennik otwartej komunikacji spółek z inwestorami, corporate governance oraz e-voting. Wyznaje zasadę „białe jest białe, a czarne jest czarne” niezależnie jakich spółek i zarządów to dotyczy.

Vademecum inwestowania na rynku kapitałowym

📅 środa, 31 lipca 🕑 14:00 

Weź udział

 • ekosystem giełdy: spółki, instrumenty i inwestorzy
 • jak poszczególne elementy oddziałują na siebie
 • inwestycyjne wskazówki jak się w tym odnaleźć

 

Tomasz Jaroszek, Autor bloga „Doradca.tv” oraz podcastu „Nic za darmo"

Autor bloga „Doradca.tv” oraz podcastu „Nic za darmo”, popularyzator edukacji finansowej, prelegent licznych konferencji finansowych. Współautor „Śladami Warrena Buffetta”, współwłaściciel wydawnictwa Milion Kroków i Prezes Fundacji na rzecz Edukacji Ekonomicznej Polaków. Były dziennikarz ekonomiczny, przez kilka lat związany z redakcjami Bankier.pl, Comperia.pl, Business Insider Polska. Inwestor indywidualny z dużym naciskiem na ekonomię behawioralną

Wybór i obsługa odpowiedniego rachunku maklerskiego. Rodzaje zleceń giełdowych krok po kroku

📅 środa, 7 sierpnia 🕑 14:00 

Weź udział

 • Czy rachunek za 0 zł to zawsze dobra okazja?
 • Jakie 5 elementów musisz zweryfikować wybierając swój rachunek maklerski?
 • Jak w praktyce stosować dostępne zlecenia giełdowe?

 

Jakub Szczepaniak, Starszy Specjalista Wydział Sprzedaży Instrumentów Finansowych, Dom Makleski BOŚ

Od 2016 roku zawodowo związany z rynkami finansowymi. Ukończył studia na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją Analityk Rynku Finansowego.
Z Domem Maklerskim BOŚ związany od 2020 roku, obecnie Starszy Specjalista w Wydziale Sprzedaży Instrumentów Finansowych. Odpowiedzialny m. in. za prowadzenie szkoleń i prezentacji z zakresu produktów rynków finansowych. Aktywny inwestor, obecny głównie na rynku OTC/forex.

Gospodarka i giełda – naczynia połączone, które należy analizować wspólnie

📅 środa, 14 sierpnia 🕑 14:00 

Weź udział

 • Czym są cykle koniunkturalne?
 • Najpopularniejsze wskaźniki gospodarczo-giełdowe, czyli jak ocenić w której części cyklu jesteśmy?
 • Przykłady zachowania giełd w zależności od sytuacji gospodarczej.
 • Jak budować swój portfel giełdowy w różnych fazach gospodarczych?

 

Bartosz Stolarczuk, Makler Papierów Wartościowych, Dom Maklerski BOŚ

Makler Papierów Wartościowych. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ekonomia ze specjalizacją Finanse. Prywatnie od 2009 r. inwestor giełdowy obecny na GPW (akcje, instrumenty pochodne) oraz rynkach zagranicznych (akcje, głównie USA).

Polska, czy świat – wady i zalety inwestowania w akcje na rynku lokalnym oraz globalnym

📅 środa, 21 sierpnia 🕑 14:00 

Weź udział

 •  Od Chin do Argentyny - cały świat na giełdzie w USA
 • Spod ziemi aż do gwiazd - przegląd najciekawszych i najdziwniejszych branż i sektorów na giełdzie amerykańskiej
 • Czy Apple może kupić wszystkie spółki z GPW

 

Bartosz Szyma, USStocks

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, publicysta. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania. Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych

Najpopularniejsze narzędzia i sposoby analizy spółek giełdowych, czyli piguła analizy technicznej i fundamentalnej

📅 środa, 28 sierpnia 🕑 14:00 

Weź udział

 • Podstawy analizy technicznej
 • Podstawy analizy fundamentalnej
 • Praktyczne przykłady wykorzystania metod analizy

 

Adrian Mackiewicz. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Główny analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego. Autor licznych raportów analitycznych na temat spółek giełdowych, a także artykułów i komentarzy branżowych.

Inwestowanie aktywne, czy inwestowanie pasywne – wady i zalety obu form inwestowania

📅 środa, 4 września 🕑 14:00 

Weź udział

 • Akcje? Obligacje? A może portfel złożony z różnych aktywów?
 • Selekcja, czy ETF-y?
 • Kup i zapomnij?
 • Kup, dokupuj i kontroluj?
 • Aktywnie zarządzaj? A może spekuluj?
 • Łatwo, tanio, czy dobrze? - Wybierz, ale tylko dwa.

 

 

Paweł Małmyga, ekspert analizy technicznej i strategii algorytmicznych, BM PKO BP

Od 2010 roku związany z Biurem Maklerskim PKO Banku Polskiego, w którym zajmuje się analizą techniczną. Autor tysięcy komentarzy rynkowych, prelegent na konferencjach branżowych i szkoleniach na GPW. Poza analizą techniczną zajmuje się ilościowym podejściem do klasyfikowania instrumentów inwestycyjnych. Wielokrotnie wyróżniony w TOP3 najlepszych analityków technicznych w Polsce według Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet”.
Główny obszar zainteresowań profesjonalnych to instrumenty pochodne, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim algorytmiczne strategie inwestycyjne. W wolnym czasie poszerza wiedzę z zakresu statystyki, analizy danych i programowania.

Fakty i mity na temat inwestowania na giełdzie

📅 środa, 11 września 🕑 14:00 

Weź udział

 

Dr Emil Łobodziński, CFA, Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego i Analiz Technicznych, BM PKO BP

Od 17 lat związany z rynkiem kapitałowym jako analityk i zarządzający portfelami. Ekspert w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzaniu portfelem oraz funduszy inwestycyjnych. Doświadczenie praktyczne zdobywał pracując zarówno w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych jak i w Domu Maklerskim. Aktualnie pracuje w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego, gdzie odpowiada za doradztwo inwestycyjne i portfele modelowe.

W ramach działalności edukacyjnej jest stałym komentatorem rynku finansowego w prasie, telewizji i radiu. Swoją wiedzą dzieli się uczestnicząc w wielu konferencjach finansowych i innych wydarzeniach organizowanych przez podmioty rynku finansowego. Jest absolwentem oraz stałym współpracownikiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Inwestowanie w instrumenty dłużne vs inwestowanie w akcje

📅 środa, 18 września 🕑 14:00 

Weź udział

 • Obligacje: mniej decyzji, więcej spokoju
 • Rachunek wyników czy bilans?
 • A kto powiedział, że na obligacjach nie można zarabiać więcej?

 

Emil Szweda, Założyciel i red. nacz. serwisu internetowego Obligacje.pl

Założyciel i red. nacz. serwisu internetowego Obligacje.pl, który w tym roku obchodzi 13 rocznicę założenia. Serwis dedykowany jest inwestorom indywidualnym (ale profesjonaliści też go cenią) zainteresowanym inwestycjami w obligacje korporacyjne, fundusze dłużne i obligacje skarbowe. Emil Szweda pracuje jako dziennikarz finansowy i analityk od 1996 r. W 2024 r. ukazała się jego powieść „W czasie suszy płynie krew”, a w 2022 r. poradnik inwestycyjny „Rynek wiecznej hossy”.

 

 

 

Organizatorzy

 

 

Partnerzy merytoryczni

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie