Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek z GPW – Creepy Jar z podwójnym dnem

Skomentuj artykuł
Źródło: greenhell-game.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu. W zestawieniu znalazły się spółki Voxel, XTB, Captor Therapeutics, Creepy Jar, a także GPW.

GPW

Notowania GPW znajdują się w trendzie wzrostowym od października 2022 roku. Kurs obecnie walczy z wybiciem ważnego oporu na poziomie 48,70 zł, który do niedawna był najwyższym w historii (ATH). Warto zauważyć, że ostatnio towarzyszy temu zwiększony wolumen, co jest charakterystyczne dla trwającego trendu wzrostowego. Wsparcia można spodziewać się w okolicach ostatniego lokalnego dołka, czyli 45,05 zł. Jeśli ten poziom zostanie przebity, kolejnym wsparciem mogą okazać się okolice średniej MA200 (aktualnie 42,80 zł) oraz poziom poprzedniego dołka 41,60 zł. Na ten moment kontynuacja trendu wzrostowego jest bazowym scenariuszem technicznym. Dodatkowo należy zauważyć, że 22 lipca 2024 przypada ostatni dzień z prawem do dywidendy w wysokości 3 zł.

 

GPW – analiza wykresu, interwał dzienny

GPW – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie