Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki energetyczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży energetycznej, w tym ZEPAK, Tauron, PGE oraz Enea. 

ZE PAK

Na wykresie tygodniowym widać wyraźnie, że po przecenie od szczytu z rejonów 40 zł, notowania dotarły do istotnego, w kontekście długoterminowym, miejsca. Mianowicie, strefa obronna wyznaczona na poziomie 18.5 zł, stanowi obecnie główną barierę przed całkowitym przejęciem kontroli nad walorem przez obóz niedźwiedzi. Jej znaczenie wzmocnione jest także bliskim sąsiedztwem średniej MA200, która w przeszłości wielokrotnie była respektowana i doprowadzała do zmian kierunku ruchu. Jeśli byki marzą tutaj jeszcze o jakimkolwiek poderwaniu kursu, celem wybicia powyżej dominującej, czerwonej linii trendu spadkowego, to mają na to ostatni moment. W przypadku realizacji tego scenariusza, najbliższy opór stanowi strefa przy 22.5 zł. Jest to także górna banda kanału konsolidacji, w jakim porusza się wycena od ponad roku, na interwale dziennym. Wybicie konsoli pozwoli ponownie patrzeć w kierunku wyższych poziomów cenowych, a kolejne strefy podażowe są na 25.5 zł i 29 zł. Natomiast utrata wsparcia na 18.5 zł otworzy podaży drogę do rozwijania przeceny w kierunku następnych wsparć na 15 zł i 12.5 zł.

 

ZE PAK – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

ZE PAK – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie