Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy banki utrzymają pozytywny sentyment?

Skomentuj artykuł
Źródło: media.pekao.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym PKO Bank Polski, mBank, Alior Bank oraz Bank Pekao.

 

25 lat SII | Urodzinowa promocja | Dołącz lub przedłuż składkę

PKO Bank Polski

Obecna, długoterminowa fala wzrostowa została zapoczątkowana po dołku przy 21 zł z października 2022 r. Podczas tej zwyżki zdarzały się oczywiście korekty, ale nie zagroziły one głównemu nurtowi wznoszącemu. W ramach trwającej ciągle wspinaczki, ustanowione zostało nowe ATH na 63.08 zł, w kwietniu br. Po osiągnięciu nowego, rekordowego szczytu obserwowaliśmy naturalną przecenę, która przejawiała się ruchem bocznym w przedziale 56-63 zł. Ostatnie sesje przynoszą próbę podejścia pod strefę podażową, zlokalizowaną w rejonach ATH na 63 zł. Jeśli bykom uda się sforsować tę barierę, to otworzą sobie drogę do poszukiwania nowych szczytów historycznych. Tym samym pozytywny sentyment cały czas będzie się utrzymywał, a pełną kontrolę nad rynkiem posiadać będzie strona popytowa. Sygnał ostrzegawczy przed możliwością zakończenia tej sielanki pojawi się w momencie złamania najbliższego wsparcia na 56 zł. Gdyby do tego doszło to kolejne strefy obronne są na 52.5 zł oraz 50 zł. Przy czym zejście pod 50 zł może dodać podaży paliwa do pogłębiania spadków.

 

PKO Bank Polski – analiza wykresu, interwał dzienny

PKO Bank Polski – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PKO Bank Polski – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PKO Bank Polski – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie