Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – UNIMOT walczy o utrzymanie długoterminowego trendu wzrostowego

Skomentuj artykuł
Źródło: www.unimot.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym Serinus Energy, ORLEN, UNIMOT oraz MOL.

Serinus Energy

W ujęciu długoterminowym cały czas obowiązuje tutaj tendencja spadkowa. Notowania przemieszczają się wewnątrz kanału, widocznego na interwale tygodniowym. Kolejne próby odwrócenia tego stanu rzeczy do tej pory kończyły się niepowodzeniami. Po ostatniej takiej próbie, z lutego 2021 r., przecena jeszcze przyspieszyła, a kurs wylądował na środku kanału. Można też przyjąć, że aktualnie główną strefę oporu wyznacza czerwona linia trendu, na której swój wierzchołek miała też ostatnia fala wzrostowa z początku br. Wspomnianą już linię trendu dodatkowo wzmacnia średnia MA200 z interwału dziennego, biegnąca równolegle do niej. Od 4 miesięcy to właśnie MA200 stanowi barierę nie do przejścia, gdyż wycena przemieszcza się cały czas pod nią. Najbliższe i zarazem jedyne wsparcie znajduje się przy 2zł, a więc w okolicach historycznych minimów. W przypadku jego przebicia należy oczekiwać kontynuacji spadków oraz poszukiwania nowego ATL. O jakiejkolwiek poprawie można będzie poważniej myśleć dopiero po przełamaniu średniej MA200 oraz czerwonej linii trendu. Jeśli do tego dojdzie to pierwsze trudności mogą się pojawić przy 4.3 zł, a ewentualne kolejne na 6 zł.

 

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał dzienny

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie