Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – spółki z USA do obserwacji w czerwcu 2024

Skomentuj artykuł
Źródło: www.royalcaribbeanpresscenter.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek notowanych na NYSE i NASDAQ, które są warte obserwacji w czerwcu 2024. W zestawieniu znalazły się spółki: Nvidia, Royal Caribbean Cruises Ltd, Boeing Company, Carnival Corporation oraz Starbucks Corporation.

NVIDIA– NASDAQ

Wciąż jednym z najważniejszych wykresów jakie należy śledzić w kontekście sytuacji w Stanach Zjednoczonych jest wykres Nvidia. Notowaniom udało się przebić okolice wcześniejszego ATH, czyli 975,66 $ (obecne wsparcie). Na wybiciu pojawiły się także luki wzrostowe i wzmocniony wolumen. Sygnalizuje to mocny popyt. Niestety należy brać też pod uwagę wysokie odczyty oscylatorów. RSI aktualnie znajduje się lekko powyżej kanału, wskazując 73,12 pkt. Natomiast MACD porusza się bardzo wysoko, w oddaleniu od osi zera. Możliwe, że kurs będzie potrzebował głębszej korekty lub dłuższej konsolidacji aby unormować te wskazania. Na tą chwilę trwa dalsza zwyżka cenowa, a kolejnych wsparć, oprócz ww. należy upatrywać na poziomie 747,54$ i 662,63 $.

 

NVIDIA – analiza wykresu, interwał dzienny

NVIDIA – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie