Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – spółki z DAX kontynuują wzrosty

Skomentuj artykuł
Źródło: mediacentre.airbus.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek notowanych na indeksie DAX. W zestawieniu znalazły się: SAP, Rheinmetall, Infineon Technologies, MTU Aero Engines, a także Airbus.

SAP SE O.N. – XETR

Notowania SAP SE O.N. znajdują się w trendzie wzrostowym. Trend ten nie słabnie. W ostatnim czasie odbyła się korekta, która sprowadziła notowania do wsparcia 161,80 EUR. Byki wyprowadziły jednak kurs w górę i wygląda na to, że niebawem możemy się spodziewać przebicia górą poziomu ATH, który przypada na 182,86 EUR. Otworzyłoby to drogę do dalszej zwyżki cenowej. Wsparciem są wspomniane okolice 161,80 EUR, a niżej kolejnego należałoby oczekiwać na poziomie 147,38 EUR. Na tą chwilę kontynuacja trendu z perspektywy technicznej jest bazowym scenariuszem. Warto jednak zauważyć, że Emitent publikuje niższe od konsensusu rynkowego wyniki finansowe, co może nieco hamować popyt.

 

SAP SE O.N. – analiza wykresu, interwał dzienny

SAP SE O.N. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie