Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Toya z mocną szansą kontynuacji wzrostów

Skomentuj artykuł
Źródło: toya.pl

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW: Toya, Spyrosoft, BOŚ, Mirbud oraz Torpol.

Mirbud

Notowania Mirbud mają za sobą dwie sesje o wzrostowym price action. Wygląda na to, że byki obrały sobie za cel przebicie oporu ATH, czyli 11,38 zł. Na taśmie wolumenu obserwujemy wysokie słupki, na wzrostach z tego tygodnia. Wsparciem są okolice 9,42 zł. Poniżej tego poziomu przebiega także średnia EMA100, która może stanowić krótkoterminowe wsparcie. Cofnięcie poniżej byłoby raczej sygnałem negatywnym i mogłoby rozpędzić podaż. Na tą chwilę układ jest na korzyść popytu, a wybicie górę 11,38 zł tylko potwierdziłoby ten scenariusz. Mocniejsze wsparcia znajdują się dopiero w okolicach 8,63 zł i 8,24 zł. Kurs nie powinien jednak tak mocno cofnąć, jeśli trajektoria wzrostowa ma być utrzymana.

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie