Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki z branży deweloperskiej pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: atal.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży deweloperskiej, w tym Develia, Echo Investment, Dom Development oraz Atal.

Develia

Pozytywny sentyment na tej spółce trwa już od 15 lat. Nie jest to z pewnością wymarzony ruch, gdyż po drodze dochodzi do głębszych korekt, jednak sukcesywnie zdobywane są coraz wyższe poziomy cenowe. Aktualna fala zwyżkująca trwa praktycznie od października 2022 r. i doprowadziła notowania do głównej strefy podażowej przy 6.8 zł, którą wyznacza nam szczyt z dnia debiutu w 2007 r. Na ostatniej sesji wycena ustanowiła nowe ATH na 6.91 zł i jeśli tendencja zostanie podtrzymana, a opór na 6.8 zł trwale pokonany, to można oczekiwać kolejnych historycznych szczytów. Oczywiście po takiej wspinaczce warto także brać pod uwagę możliwość pojawienia się korekty, mogącej sprowadzić kurs do ostatniego szczytu z kwietnia br. przy 6.14 zł. Ewentualna fala spadkowa na wykresie dziennym, wyrysuje także dywergencję z RSI, co będzie sygnałem do przeceny. Nawet potencjalne pogłębienie spadków do okolic 5.5 zł nie powinno zachwiać głównego nurtu zwyżkującego. Dopiero zejście pod 5.5 zł może grozić powrotem do konsolidacji, a w dalszej perspektywie do odwrócenia długoterminowego trendu na spadkowy.

 

Develia – analiza wykresu, interwał dzienny

Develia – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Develia – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Develia – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie