Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z sektora technologii elektronicznych

Skomentuj artykuł
© Gguy - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek notowanych na indeksie NYSE z sektora technologii elektronicznych, które ostatnio weszły w mocniejszą korektę. W zestawieniu znalazły się spółki: Texas Instruments Inc., Broadcom Inc., Nvidia, Nothrop Grumman Corporation oraz Qualcomm Incorporated.

Texas Instruments Inc. – NASDAQ

Notowania Texas Instruments znajdują się w długoterminowym, szerokim tredndzie bocznym. Aktualnie kurs oparł się o wsparcie okolic 159 $. Wczorajsza sesja była odbiciem od tego poziomu. Byki mają przed sobą szansę wyprowadzenia korekty w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Wówczas oporem dla wzrostów jest strefa przebiegająca w okolicach 166 $ - 168,26 $. Impulsem mogą być zbliżające się wyniki Emitenta, które planowane są na 23.04.2024. Gdyby doszło do przebicia dołem wsparcia 159 $, to kolejnego należałoby oczekiwać w strefie 154 $ - 156,13 $. Dalsza przecena byłaby negatywna i mogłaby świadczyć o ruchu do dolnego ograniczenia trendu horyzontalnego, czyli okolic 139 $. Warto jednocześnie zaobserwować, że w ostatnim czasie mieliśmy wyższe wolumeny na spadkach, tym samym bykom brakuje mocy, a szeroki trend horyzontalny wciąż jest bazowym scenariuszem.

 

Texas Instruments Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Texas Instruments Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie