Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki DAX z potencjałem wzrostu

Skomentuj artykuł
Źródło: www.press.bmwgroup.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek notowanych na indeksie DAX w ciekawych scenariuszach technicznych. W zestawieniu znalazły się spółki: Rheinmetall AG, Siemens Energy AG, Airbus, Mercedes-Benz Group, a także Bayerische Motoren Werke AG.

Rheinmetall AG – XETR

Notowania spółki Rheinmetall znajdują się w mocnym trendzie wzrostowym. Dodatkowo należy wspomnieć o wzmocnionym wolumenie na notowaniach spółki, który pojawił się przed ostatnią publikacją wynikową i trwa po niej. Sama publikacja odbyła się bez zaskoczenia dla rynku, jednak inwestujący z dużym zaangażowaniem dobierają akcje. Tym samym kurs przyspieszył we wzrostach. Doszło do przebicia okolic 441,20 EUR, które stanowiły opór, a obecnie jest to poziom najbliższego istotniejszego wsparcia. Niżej kolejnego można byłoby oczekiwać na poziomie 402,40 EUR. Bazowym scenariuszem jest kontynuacja głównego, wzrostowego trendu. Niemniej należy nadmienić, iż poziom oscylatorów wskazuje mocne wykupienie. RSI znajduje się obecnie na poziomie 84,91 pkt. Dodatkowo już długo porusza się ponad górnym ograniczeniem swojego kanału. Również oscylator MACD sygnalizuje możliwość zbliżającej się korekty, bądź konsolidacji. Linie MACD i Signal mocno oddaliły się od osi zera. Tym samym w krótkim terminie należałoby oczekiwać wyhamowania trajektorii wzrostowej i przejścia do konsolidacji.

 

Rheinmetall AG – analiza wykresu, interwał dzienny

Rheinmetall AG – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie