Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki spożywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.ambra.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży spożywczej, w tym Makarony Polskie, Ambra, Wawel oraz Pamapol.

Makarony Polskie

Spółka przez kilka lat przemieszczała się w ruchu horyzontalnym w przedziale 4-6.5 zł, a wszystko zakończyło się w kwietniu 2021 r., po trwałym wybiciu nad 6.5zł. Wybicie z konsolidacji umożliwiło bykom kontynuację zwyżki i atak na kolejne strefy oporu. Po przebiciu powyżej 11 zł, dynamika wzrostów przybrała jeszcze na sile, doprowadzając do osiągnięcia nowych szczytów historycznych przy 29.5 zł na początku br. Po tak intensywnych wzrostach walor wszedł w falę korekcyjną, która cały czas obowiązuje. Sytuacja strony popytowej zepsuła się nieco w ostatnich dniach, gdyż przełamana została zielona linia trendu z interwału dziennego. Jest to niewątpliwie sygnał ostrzegawczy, przed możliwością odwrócenia pozytywnego sentymentu w dłuższym horyzoncie czasowym. Notowania zeszły właściwie do ostatniej strefy obronnej przy 20zł, powstrzymującej podaż przed rozwinięciem spadków. Najbliższe sesje mogą zatem dać odpowiedź na pytanie odnośnie dalszej przyszłości. Jeśli wsparcie na 20 zł zostanie przełamane, to prawdopodobieństwo osuwania wyceny znacząco wzrośnie. Kolejne wsparcia zlokalizowane są teraz na 14.5 zł oraz 11 zł. W przypadku odbicia, można oczekiwać utworzenia fali wzrostowej, a trudności mogą pojawić się przy oporach na 23 zł oraz 29 zł.

 

Makarony Polskie – analiza wykresu, interwał dzienny

Makarony Polskie – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Makarony Polskie – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Makarony Polskie – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie