Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki DAX podczas hossy

Skomentuj artykuł
Źródło: www.daimlertruck.com

W związku z ostatnimi szczytami All Time High na indeksie DAX analityk techniczny Janusz Grabowski przyjrzał się 5 spółkom notowanym na indeksie DAX, które wciąż mają potencjał wzrostu. W zestawieniu znalazły się Henkel, Basf, Daimler Truck, Vonavia, a także Deutsche Boerse.

Deutsche Boerse AG – XETR

Notowania Deutsche Boerse znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Trend ten może teraz być kontynuowany, bowiem doszło do przebicia istotnego oporu 182,50 EUR. Dalsza zwyżka cenowa wyprowadziła notowania ponad utworzony opór 190,65 EUR. Co prawda po przebiciu tego oporu mamy cofnięcie pod ten poziom, niemniej wygląda na to, że w średnim terminie trajektoria wzrostowa może być kontynuowana. W przypadku cofnięcia należałoby się spodziewać wsparcia na wspomnianym wcześniej poziomie 182,50 EUR. Niżej wsparcie to okolice 176,25 EUR. Nie powinno jednak dojść do tak mocnego cofnięcia, jeśli trajektoria wzrostowa ma być zachowana. Kurs znajduje się ponad średnią MA50, która w ostatnim czasie wraz ze średnią MA200 utworzyły „złoty krzyż”.

 

Deutsche Boerse AG – analiza wykresu, interwał dzienny

Deutsche Boerse AG – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie