Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – wzrosty spółek z sektora Technologii Medycznych w USA

Skomentuj artykuł
© Annamaria - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych w USA z sektora technolgoii medycznych. Wymienione spółki, przyspieszyły we wzrostach w ostatnim czasie.  W zestawieniu znalazły się: Eli Lilly and Company, AbbVie Inc., Merck & Company, Inc., Danaher Corporation, a także Intuitive Surgical.

Eli Lilly and Company – NYSE

Notowania spółki Eli Lilly and Company znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie trend ten bardzo mocno przyspieszył. Doszło do przebicia górą okolic 629,88 $, a potem nastąpił atak na okolice psychologicznych 700 $ za akcję. Kurs na chwilę skonsolidował pod okolicami 739,71 $, jednak ostatecznie ulokował się ponad tym poziomem. Wszystkie wymienione wyżej pułapy cenowe będą stanowiły teraz wsparcie. Możliwe, że niebawem rozpocznie się korekta wzrostów, bowiem oscylator RSI jest aktualnie na historycznym poziomie, sygnalizując mocne wykupienie (90,09 pkt.). Warto jednocześnie wspomnieć, że Emitent opublikował niedawno lepsze od konsensu wyniki finansowe, co dodatkowo sprowadziło do gry popyt. Na wolumenie widzimy wysokie słupki popytowe. Możliwe, że po odbytej korekcie doczekamy się dalszej realizacji trendu wzrostowego.

 

Eli Lilly and Company – analiza wykresu, interwał dzienny

Eli Lilly and Company – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie