Chat with us, powered by LiveChat

5 wykresów spółek z GPW do obserwacji w 2024 roku

Skomentuj artykuł
© ImagineWorld - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się wyboru 5 wykresów spółek notowanych na GPW, które z punktu widzenia technicznego warto obserwować w 2024 r. Jakie spółki znalazły się w zestawieniu?

Mirbud

Notowania Mirbud mają za sobą udaną końcówkę roku 2022, a także udany 2023 rok. Aktualnie od okolic maja 2023 trwa trend boczny, który jest konsolidacją. Popyt jednak wciąż jest wyraźny, co widać po zwiększonych reakcjach popytowych (pomarańczowe kółka). Bardzo możliwe, że niebawem dojdzie do przebicia oporu na poziomie 8,24 zł, a kolejnym jest poziom ATH, czyli 8,63 zł. Na tą chwilę w tych okolicach nie widać mocnej podaży, jednak należy mieć na uwadze, że trwa trend boczny, a jego dolne ograniczenie przypada na strefę lekko poniżej 6,56 zł. Kurs znajduje się także powyżej średniej MA200, co wciąż wspiera trend bazowy. Rozciągając linie Fibonacciego na trendzie bocznym możemy zaobserwować, że w przypadku wybicia (umiarkowanie pewnym) oporem mógłby być poziom 10,12 zł. Wygląda na to, że kontynuacja trendu wzrostowego jest tu bazowym scenariuszem, a dodatkowe dane fundamentalne, o kolejnych umowach płynące ze spółki mogą mieć wpływ na podtrzymywanie wspomnianego scenariusza.

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie