Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki energetyczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.tauron.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży energetycznej, w tym ZEPAK, Tauron, PGE oraz Enea.

ZEPAK

W długookresowym ujęciu czasowym walor ten jest cały czas w trendzie wzrostowym, co obrazuje zielona linia z wykresu tygodniowego. Trend ten trwa od marca 2020 r. i doprowadził do ustanowienia historycznego szczytu w sierpniu 2022 r przy 37.95 zł. Od tego zdarzenia notowania przeszły w ruch korekcyjny pod czerwoną linią. Ostatnie sesje przyniosły próbę przełamania tej ponad rocznej tendencji spadkowej, jednak bieżące odbicie póki co zatrzymało się na średniej MA200. Jeśli strona popytowa chce ze spokojem utrzymać długoterminową tendencję zwyżkującą to należy rozwinąć obecne odbicie i jak najszybciej doprowadzić do przebicia powyżej najbliższego oporu na 25 zł. Pozwoli to ruszyć dalej na północ do następnej strefy podażowej w rejonach 29 zł. Gdyby jednak cofnięcie z ostatniej sesji zostało pogłębione, prowadząc do utraty wsparcia na 20.5 zł to sytuacja zrobi się groźna dla byków. Ewentualne zejście pod kolejne wsparcie na 18 zł oznaczać będzie przełamanie zielonej linii trendu, czyli zakończenie długoterminowego pozytywnego sentymentu. W tym wariancie następne wsparcie jest przy 15 zł.

 

ZEPAK – analiza wykresu, interwał dzienny

ZEPAK – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

ZEPAK – analiza wykresu, interwał tygodniowy

ZEPAK – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie