Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Caterpillar z szansą ataku na ATH

Skomentuj artykuł
Źródło: www.cat.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek z branży produkcji przemysłowej notowanych na NYSE i NASDAQ. W przeglądzie zamieszczono spółki: Caterpillar Inc., Deere & Company, Lam Reserch Corporation, Applied Materials Inc. oraz General Electric Company.

General Electric Comapny – NYSE

W średnioterminowym trendzie wzrostowym znajdują się notowania spółki General Electric Company. Kurs w ostatnim czasie przebił istotny opór na poziomie 98,92 $, a następnie 105,83 $. Poziomy te będą stanowiły teraz wsparcie w przypadku cofnięcia kursu akcji. Oporem dla wzrostów jest natomiast poziom strefy 111,14 $ – 112 $. Jeśli dojdzie do przebicia tej strefy, to kolejnych poziomów oporu można by było się spodziewać w okolicach 117,50 $, a wyżej 123,32 $. Wygląda na to, że trend wzrostowy ma szansę być kontynuowany. Świadczy o tym układ średnich MA50 i MA200, które ułożone są równolegle do siebie, w typowym układzie dla trendów wzrostowych, a także zwiększony wolumen popytowy w tym roku. Widać, że akcjonariusze chętnie akumulują akcje i jeśli ta tendencja się nie zmieni, to można byłoby się spodziewać dalszych wzrostów. Warto na koniec nadmienić także, że w ostatnim czasie Emitent pozytywnie zaskoczył wynikami finansowymi. Tym samym prognoza większości analityków oceniających akcje General Electric Company w ciągu ostatnich 3 miesięcy sięga nawet 130 $. Może być to tożsame ze wskazaniami analizy technicznej, bowiem w okolicach 130 $ możemy spodziewać się mocniejszego oporu, na co wskazuje narzędzi profilu wolumenu (interwał tygodniowy).

 

General Electric Company – analiza wykresu, interwał dzienny

General Electric Company – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

General Electric Company – analiza wykresu, interwał tygodniowy

General Electric Company – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

General Electric Company – prognozy analityków

General Electric Company – prognozy analityków

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie