Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Forte z mocną reakcją popytową

Skomentuj artykuł
© Photographee.eu - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Forte, Datawalk, Kruk, Atal, a także Torpol.

Forte

Bardzo mocna sesja odbyła się w dniu wczorajszym na notowaniach spółki Forte. Kurs podczas sesji urósł o ponad 12%, na zwiększonym wolumenie. Jednocześnie co ciekawe nie było tego dnia komunikatów ESPI, które powodowałyby tak dynamiczną reakcję popytową. Kurs już jakiś czas temu znalazł się ponad średnią MA200. Wsparciem są aktualnie okolice 24 zł, a gdyby doszło do mocniejszego cofnięcia, to należałoby się spodziewać ruchu w kierunku 20,90 zł. Na tą chwilę wydaje się jednak, że strona kupująca będzie próbowała dalszego ataku na strefę oporu okolic wczorajszego zamknięcia tj. 28,10 zł. Gdyby doszło do przebicia górą, kurs wybiłby się z trendu bocznego, w jakim znajduje się od kwietnia 2023. Wówczas oporami dla wzrostów mógłby okazać się poziom 31,30 zł oraz 35,40 zł.

 

Forte – analiza wykresu, interwał dzienny

Forte – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie