Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Meta z domknięciem luki bessy

Skomentuj artykuł
© Askar - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek z wysokimi obrotami podczas ostatnich sesji, notowanych na NASDAQ. W przeglądzie zamieszczono spółki: Tesla, Meta Platforms Inc., Alphabet, NVIDIA, a także Microsoft.

NVIDIA – NASDAQ

Korekta rozpoczęła się na spółkach technologicznych notowanych w stanach zjednoczonych. Warto zerknąć na kilka podmiotów notowanych na NASDAQ. Pierwszym z nich jest NVIDIA. Kurs dotarł w okolice 440 $ i na tym poziomie napotkał istotniejszy opór. Mocniejsz wsparcie znajduje się w okolicach 346,28 $, jednak warto wspomnieć że poziom ten przypada na środek luki wzrostowej. Niedźwiedzie mogłyby dążyć do domknięcia jej od góry. Kolejnego poziomu wsparcia należy upatrywać w okolicach 312,75 $. Na notowaniach istnieje ryzyko wyrysowania się także formacji głowy z ramionami, co mogłoby odwrócić trwający trend wzrostowy. Niemniej na tą chwilę trend ten nie jest zanegowany. Oscylatory podążają w kierunku niższych wskazań. Jeśli byki przejmą pałeczkę to istotniejszym poziomem oporu są wspomniane 440 $, przy czym przy przebiciu górą tego poziomu mogłaby się potwierdzić kolejna fala w trendzie wzrostowym.

 

NVIDIA – analiza wykresu, interwał dzienny

NVIDIA – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie