Chat with us, powered by LiveChat

Prezes SII wziął udział w spotkaniu z przewodniczącą ESMA

Skomentuj artykuł
KNF

Jarosław Dominiak reprezentował Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych na spotkaniu z Vereną Ross, przewodniczącą Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

 

Verena Ross przyjechała do Polski, aby wziąć udział w Europejskim Kongresie Finansowym, który od 5 do 7 czerwca 2023 r. odbywał się w Sopocie. W trakcie pobytu w naszym kraju, przewodnicząca europejskiego nadzoru giełdowego wygłosiła przemówienie „Aktualne wyzwania na rynkach finansowych – perspektywa europejskiego nadzoru” oraz wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami polskiego rynku kapitałowego.

W spotkaniu z Vereną Ross udział wzięli:

 

  • Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych
  • Waldemar Markiewicz, Prezes Zarządu Izby Domów Maklerskich
  • Jakub Michalik, Acting Head of Department - Governance and External Affairs, ESMA
  • Rafał Mikusiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego
  • Izabela Olszewska, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Małgorzata Rusewicz, Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych
  • Katarzyna Szwarc, Pełnomocniczka Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałoweg
  • Maciej Trybuchowski, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW_CCP

 

– Rozmawialiśmy o problemach, z którymi polski rynek boryka się w kontekście harmonizacji przepisów w skali europejskiej. Regulacje, które odpowiadają „starej Unii” nie zawsze pasują do naszej specyfiki i powinno być to brane pod uwagę. Mówiliśmy takżę o edukacji, która wymaga współpracy różnych uczestników rynku – mówi Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie