Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Microsoft z szansą na ATH

Skomentuj artykuł
© dvoevnore - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski w dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przygotował zestawienie Emitentów notowanych na NYSE i NASDAQ, w tym: Microsoft, Advenced Micro Devices, Conoco Phillips, Danaher Corporation oraz Tesla.

Microsoft – NASDAQ

Warto odświeżyć sobie notowania spółki Microsoft, bowiem kurs z końcem ubiegłego tygodnia przebił górą istotny opór okolic 314,74 $. Tym samym otworzyła się droga do ruchu w kierunku kolejnego istotnego poziomu, jakim jest 345,62 $, czyli poziom ATH (All Time High). Warto jednocześnie wspomnieć, że w ostatnim czasie Microsoft odnotowuje wyniki finansowe lepsze od szacunków analityków, a na taśmie wolumenu widać, że pojawiają się wyższe słupki sygnalizujące popyt. 17 marca 2023 doszło także do przecięcia się średnich MA50 i MA200 w formie tzw. „złotego krzyża”, czyli zdarzenia, gdy średnia krótsza przecina średnią długoterminową od dołu. Wsparcie znajduje się na przebitym ostatnio poziomie 314,74 $, a niżej na poziomie 301,78 $. Scenariusz wygląda na tą chwilę optymistycznie, a przebicie ponad poziom 345,62 $, dałoby szansę kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego w jakim poruszają się notowania Microsoft.

 

Microsoft – analiza wykresu, interwał dzienny

Microsoft – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie