Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z DAX pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.press.bmwgroup.com

W poniedziałkowym przeglądzie rynków informowaliśmy o szansie ruchu na ATH na notowaniach niemieckiego DAX. Warto zatem sięgnąć głębiej w analizie i przyjrzeć się kilku podmiotom notowanym na DE40. Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie kilku spółek w tym: Siemens, Basf, BMW, Volkswagen oraz SAP.

Volkswagen AG VZO O.N. – XETR

Notowania Volkswagen mają za sobą długi trend spadkowy, który trwał od marca 2021 do okolic dołka z października 2022, gdzie wyrysowała się formacja podwójnego dna. Bezpośrednio po tym spółka opublikowała wyniki poniżej szacunków, ale mimo wszystko w tej wycenie kupujący zdecydowali się by ruszyć z zakupami. W ten sposób rozpoczął się nowy trend wzrostowy. Najpierw doszło do przebicia górą średniej MA200, a później linii oporu trendu spadkowego. Wsparcia krótkoterminowe znajdują się obecnie w okolicach 118,56 EUR, a niżej na poziomie 114,28 EUR. Kurs od dołu wspiera wspomniana średnia MA200 i wygląda na to, że kupujący mogą chcieć wyprowadzić notowania wyżej. Wówczas opór znajduje się w okolicach 132,50 EUR, a kolejny na poziomie 138,36 EUR. Warto jednocześnie wspomnieć o nagromadzeniu negatywnego wolumenu w okolicach publikacji wyników za 2022 rok, jednak opublikowane dane za pierwszy kwartał 2023 dają delikatny powiew optymizmu (dochód o 22,32% wyższy od szacowanego, zaś przychód o 4,95%).

 

Volkswagen – analiza wykresu, interwał dzienny

Volkswagen – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie