Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Dobra konsumenckie nietrwałe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.mondelezinternational.com

W dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przyjrzymy się podmiotom notowanym na NASDAQ, oraz NYSE. Analityk SII Janusz Grabowski podjął się analizy spółek tj. Coca-Cola, Pepsico Inc., Mondelez International, Nike, a także Procter & Gamble Company.

Mondelez International – NASDAQ

Mocnej reakcji na wyniki doczekały się notowania Mondelez International. Wyniki za pierwszy kwartał okazały się lepsze od prognoz analityków, co spowodowało mocny wzrost, z luką wzrostową od okolic 73,89 $. Mimo, iż piątkowa świeca jest gwiazdą wieczorną, to popyt kontynuuje zakupy. Na taśmie wolumenu widzimy bardzo wzmocnione słupki, świadczące o akumulacji. RSI wyszło spoza swojego kanału, wskazując na strefę „wykupienia”. W krótkim terminie należałoby się spodziewać korekty ostatniego wzrostu, jednak często w takich przypadkach, jeśli szeroki rynek sprzyja odbywa się tzw. „ucieczka” i notowania nie korygują mimo wysokich odczytów. Tak może być i w tym przypadku z uwagi na to, że wyniki za pierwszy kwartał okazały się bardzo solidne (zysk na akcję 0.89 $, spodziewano się 0,81 $). Podobnie wypadł przychód 9.17B, szacowano 8,46B. Tym samym większość rekomendacji (16 z 25) analityków stanowi „silne kup” i „kup” (3 z 25), pozostałe „trzymaj”. Mocniejszego wsparcia należy upatrywać w okolicach 73,89 $, a w przypadku negatywnym kolejnym wsparciem jest 69,72 $. Warto jednocześnie przypomnieć, że kurs spółki znajduje się w wieloletnim trendzie wzrostowym, a jego kontynuacja jest obecnie bazowym scenariuszem.

 

Mondelez International – analiza wykresu, interwał dzienny

Mondelez International – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Mondelez International – prognozy analityków

Mondelez International – prognozy analityków

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie