Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Big Techy z USA pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: press.aboutamazon.com

W dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przyjrzymy się podmiotom notowanym na NASDAQ tzw. spółkom Big Tech, z czego 4 z nich są przed publikacją wyników za Q1, a jedna z nich już opublikowałą sprawozdanie. W zestawieniu znalazły się: Meta, Amazon, Alphabet, Tesla oraz Microsoft.

Microsoft - NASDAQ

Przed wynikami finansowymi warto zwrócić uwagę na kilka najbardziej płynnych spółek na świecie. Jednym z takich podmiotów jest Microsoft, który opublikuje wyniki za pierwszy kwartał 25.04.2023. Z perspektywy technicznej kurs znalazł się w trendzie wzrostowym, po odbiciu od okolic wsparcia znajdującego się w okolicach 218,19 $. Okolice te były testowane trzykrotnie, po czym kurs ruszył dynamiczniej ku górze przebijając zarówno średnią MA200, jak także linię trendu spadkowego (przerywana). Następnie odbyła się korekta, zakończona podwójnym dnem 01.03 i 13.03.2023. Następnie kurs ruszył ponownie ku górze, potwierdzając układ trendu wzrostowego. Na średnich kroczących ukształtował się układ złotego krzyża MA50 i MA200. Później doszło do wybicia górą oporu w okolicach 278 $ i obecnie poziom ten stanowi wsparcie. Kurs aktualnie koryguje w tym kierunku. Byki próbują wyhamować ruch spadkowy co zachowałoby sekwencję trendu. Gdyby jednak doszło do mocniejszego cofnięcia to wsparciem może okazać się średnia MA50, a także znajdująca się lekko pod nią linia trendu wzrostowego. Poziomem wsparcia są okolice 261,16 $. Utrzymanie trendu wzrostowego i pozytywne wyniki finansowe spółki mogłyby spowodować dalsze poruszanie się w trendzie wzrostowym, gdzie kolejnymi poziomami oporu są 292,40 $ oraz 303,62 $.

 

Microsoft – analiza wykresu, interwał dzienny

Microsoft – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie