Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Datawalk z mocnym odbiciem od dna

Skomentuj artykuł
© Siarhei - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Datawalk, LPP, KGHM, PKO BP oraz Toya.

Datawalk

Bardzo mocne odbicie od dna trwa na notowaniach spółki Datawalk. Kurs mocno skorygował od okolic ponad 250 zł, do 55 zł. Tym samym należy pamiętać o mocnym nawisie podażowym, inwestorów którzy kupowali podczas spadków. Niemniej na ostatnim lokalnym dołku doczekaliśmy się mocnej wymiany akcjonariatu, a na taśmie wolumenu pojawiły się zdecydowane, wysokie słupki świadczące o akumulacji akcji. Dwie świece z 14.04 i 17.04 wskazują na bardzo mocne chęci popytu do wybicia górą trwającego trendu spadkowego. Doszło także do przebicia oporu na poziomi 72,75 zł i średniej MA50. Wygląda na to, że w średnim terminie może rozpocząć się gra o poziom 93,40 zł, a w przypadku dalszej zwyżki cenowej o 120,96 zł. W przypadku realizacji negatywnego scenariusza, wsparcia należy natomiast upatrywać na przebitym górą 72,75 zł, oraz niżej w okolicach strefy 64,71 zł.

 

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie