Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Atal z wybiciem ważnego oporu

Skomentuj artykuł
Źródło: atal.pl

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Atal, PZU, KRUK, CD Projekt, a także Millenium.

CD Projekt

Ciekawy scenariusz techniczny pojawił się na notowaniach CD Projekt. Po pierwszej fali trendu wzrostowego, kurs przeszedł do konsolidacji. Konsolidacja przybrała kształt trójkąta, który mógł zwiastować dalszy ruch, ku wyższym poziomom cenowym. Niestety brak sentymentu na akcjach spowodował cofnięcie i tym samym wybicie dołem wspomnianego trójkąta. Obecny układ to trend boczny. Uwagę przykuwa jednak fakt, że na wsparciu 123,70 zł utworzyła się w piątek formacja młota. Tym samym można byłoby oczekiwać lekkiego ruchu wzrostowego, tym bardziej biorąc pod uwagę układ oscylatora MACD, który jest bliski przecięciu się w formie uznawanej za sprzyjającą popytowi. Na tą chwilę wsparcie na poziomie 123,70 zł zostało wybronione, niemniej gdyby doszło do przebicia go dołem i tym samym zanegowania formacji młota, to kolejnego wsparcia można byłoby oczekiwać na poziomie 106 zł. Opór dla ewentualnych wzrostów znajduje się na poziomie 150,20 zł. Wybicie górą dałoby szansę do spoglądania w kierunku 163,20 zł.

 

CD Projekt – analiza wykresu, interwał dzienny

CD Projekt – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie