Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – UnitedHealth Group u progu trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
© Romolo Tavani - stock.adobe.com

W dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przyjrzymy się podmiotom notowanym na NASDAQ, oraz NYSE. Analityk SII Janusz Grabowski podjął się analizy spółek tj. UnitedHealth Group Incorporated, Microsoft, Citi, The Procter & Gamble Company oraz Bank of America Corporation.

Citi – NYSE

W ostatnim czasie z krótkoterminowej konsolidacji wybiły notowania spółki Citi. Następnie doszło także do przebicia dołem średniej MA200. Kurs dotarł do linii trendu (przerywana), która stanowi obecnie wsparcie. Oscylator RSI wskazuje na mocne wyprzedanie, bowiem linia oscylatora wyszła ze swojego podstawowego kanału. Warto odnotować także wzrost wolumenu, towarzyszący dystrybucji na kursie spółki. Wygląda na to, że popyt może próbować wyhamować spadki w okolicach wsparcia, na poziomie 44 $. Jednak gdyby doszło do przebicia dołem tego wsparcia, to kolejnego należałoby oczekiwać w okolicach dołka z 12.10.2023, czyli 39,16 $. Z uwagi na dynamiczny charakter wyprzedaży należy założyć, że dalsza kontynuacja krótkoterminowego trendu spadkowego jest wysoce realna. Niemniej, gdyby doszło do późniejszych wzrostów, to należy brać pod uwagę opór w okolicach 50,13 $, a wyżej 52,76 $.

 

Citi – analiza wykresu, interwał dzienny

Citi – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie