Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Oponeo pod ważnym oporem

Skomentuj artykuł
Źródło: media.oponeo.pl

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Mirbud, Oponeo, Agora, Wawel, a także Echo Investment.

Agora

Notowania spółki Agora znalazły się w typowym w ostatnim czasie schemacie, który często widnieje teraz zarówno na spółkach polskich, jak i zagranicznych. Doszło tu bowiem do wybicia trendu spadkowego. Trend ten reprezentowały dwie linie, poprowadzone techniką wachlarza. Obecnie zarówno pierwsza, jak i druga zostały przebite górą. Po pokonaniu przez popyt drugiej z nich, kurs najpierw re-testował wspomniane wybicie, a później ponownie ruszył ku górze. W ten sposób została wybita górą średnia MA200, a także poziomy oporów: 5,31 zł oraz 5,56 zł. Na tą chwilę kurs próbuje testować od góry poziom 5,56 zł. Niemniej wygląda na to, że byki mają ochotę do dalszego marszu w kierunku północnym, szczególnie z uwagi na wybicie trendu spadkowego, a także klasyczne przecięcie się średnich MA50/200 w układzie tzw. „złotego krzyża”. Na tą chwilę scenariusz wygląda pro wzrostowo. Oporami mogą okazać się 6,33 zł, a także 6,75 zł.

 

Agora – analiza wykresu, interwał dzienny

Agora – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie