Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy spółek górniczych pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży górniczej, w tym JSW, KGHM, Greenx Metals oraz LW Bogdanka.

JSW

Zapoczątkowany w marcu 2020 r. trend wzrostowy, wznoszący notowania wewnątrz fioletowego kanału, został zakończony pod koniec sierpnia br. Przebicie kanału doprowadziło do rozwinięcia przeceny aż do wsparcia lokalnego w rejonach 33 zł. Przy 33 zł aktywował się popyt i doszło do powstania fali wzrostowej, która niemalże powróciła do fioletowego kanału. Mimo wszystko podbitka zatrzymała się w okolicach dolnej krawędzi kanału, przy 67 zł. Nieudana walka o powrót do trendu wzrostowego może jednak grozić głębszą przeceną. Na interwale tygodniowym tworzy się fala spadkowa, a zamknięcie obecnej świecy, będzie kluczowe dla układu sił w najbliższych tygodniach. Jeśli byki utracą średnioterminowe wsparcie przy 55 zł, to wzrośnie prawdopodobieństwo realizacji formacji RGR. Sytuacja na wykresie dziennym, uległa komplikacji w ostatnich dniach. Doszło bowiem do przełamania zielonej linii średnioterminowego trendu wzrostowego, co niewątpliwie jest sygnałem ostrzegawczym. Niewielkim pocieszeniem jest zatrzymanie spadków na pierwszym wsparciu przy 55 zł. Ewentualna skuteczna obrona pozwoli na ponowne podejście pod opory na 60 zł i 67 zł. W przypadku kontynuacji zniżki i realizacji formacji RGR z wykresu tygodniowego, wsparcia można wyznaczyć przy 48 zł, 42 zł oraz 33 zł.

 

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie