Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Złoty krzyż MA50/200 na Nike

Skomentuj artykuł
Źródło: about.nike.com

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku spółkom notowanym w USA na NYSE oraz NASDAQ. Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie, w którym są: Master Card, Nike, Adobe Corporation, Intel oraz Netflix.

Adobe Corporation – NASDAQ

Coraz ciekawiej zaczynają wyglądać niektóre spółki z USA. Jednym z takich przykładów jest Adobe. Kurs spółki znajduje się w trendzie spadkowym, jednak, po osiągnięciu minimum w 2022 roku, na poziomie 274,74 $ kurs lekko odbił i przybrał sekwencję boczną. Notowania zbliżają się do ważnej linii oporu (fioletowa). Wybicie jej górą byłoby sygnałem pozytywnym z perspektywy technicznej. Wsparcia należy oczekiwać na poziomie 337,82 $ oraz 320,31 $. Natomiast, gdyby doszło do wspomnianego wybicia, to oporami dla wzrostów mogą być poziomy 387,19 $, a wyżej 417,87 $. Warto także odnotować, że średnia MA50 zbliża się od dołu do średniej MA200. Przecięcie się tych średnich również byłoby pozytywne. Na tą chwilę scenariusz techniczny jest neutralny, jednak warto się mu przyglądać, bowiem ewentualne wybicie krótkoterminowej konsolidacji górą mogłoby zakończyć się długoterminową wygraną popytu.

 

Adobe – analiza wykresu, interwał dzienny

Adobe – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Mastercard – NYSE

W trendzie bocznym znajduje się spółka Mastercard, lubiana przez wielu inwestorów z uwagi na dywidendę. Kurs obecnie dotarł do górnego ograniczenia wspomnianego trendu. Opór stanowi strefa zaczynająca się od 382,15 $. Wsparcie w dole konsolidacji natomiast przypada na okolice 313,34 $. Kurs porusza się w bok i niewiele wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Gdyby jednak doszło do przebicia poziomu 382,15 $ górą. To byki mogłyby upatrywać kolejnego oporu na poziomie okolic 397 $. Scenariusz ten zdają się wspierać publikowane lepsze wyniki finansowe od konsensusu, a także zwiększone niekiedy słupki wolumenu, które mogą świadczyć o re-akumulacji na kursie spółki Mastercard.

 

Mastercard – analiza wykresu, interwał dzienny

Mastercard – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Netflix – NASDAQ

Ciekawie wyglądają notowania spółki Netflix, która doczekała się mocnej przeceny w 2022 roku. Na kursie wyrysowała się wówczas luka spadkowa okolic 332 $, aż do 248,97 $. Publikowane ostatnio wyniki spółki są powyżej rynkowego konsensusu, a po osiągnięciu minimum w 2022 roku na poziomie 162,71 $ kurs ruszył kanałem równoległym trendu do góry. Obecnie notowania znalazły się nad średnią MA200, a kurs zdołał domknąć od dołu lukę bessy. Wygląda na to, że na notowaniach rozpoczęło się nowe rozdanie i można spodziewać się wybicia strefy podażowej na poziomie 342,27 $ górą. Może to się jednak zbiec z lokalną korektą, w której wsparcia należałoby upatrywać na poziomie 276,29 $. Korekta jest możliwa z uwagi na wysoki odczyt oscylatora RSI, który powoli zaczyna wskazywać tzw. „wykupienie”.

 

Netflix – analiza wykresu, interwał dzienny

Netflix – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Intel Corporation – NASDAQ

Na notowaniach Intel Corporation pojawiło się podwójne dno. Kurs poruszał się w trendzie spadkowym, aż do osiągnięcia poziomu 24,26 $. W tym miejscu należy upatrywać lokalnego wsparcia, w krótkim terminie. Obecnie można by było zakładać scenariusz wspomnianego podwójnego dna, w którym niebawem powinno dojść do przebicia oporów na poziomie 31,41 $ oraz 32,56 $. Drugim wariantem byłoby rozegranie w postaci trendu bocznego. Wówczas dno konsolidacji powinno być ulokowane na poziomie 24,26 $. Tak czy inaczej dużo wskazuje na to, że możliwe, że trend spadkowy został zakończony. Kurs obecnie znajduje się jeszcze pod średnią MA200. Przebicie jej górą byłoby akcentem pozytywnym dla budowania trendu wzrostowego.

 

Intel Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

Intel Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Nike – NYSE

Bardzo pozytywnie wygląda natomiast kurs spółki Nike. Doszło tu po pierwsze do wybicia trendu spadkowego, w którym poruszał się kurs wraz z szerokim rynkiem od okolic grudnia 2021. Po drugie na średnich kroczących MA50 i MA200 pojawił się układ tzw. „złotego krzyża”. Jest to dobry prognostyk. Niedawno kurs wybił opory na poziomie 117,68 $ oraz 124,92 $. Poziomy te będą stanowiły teraz wsparcie. Opór natomiast ulokowany jest w okolicach 137,55 $. Z uwagi na wysoką pionizację fali wzrostowej można by było przypuszczać lokalną korektę. Jednak w dłuższej perspektywie kontynuacja trendu wzrostowego wydaje się być przesądzona.

 

Nike – analiza wykresu, interwał dzienny

Nike – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

 

© 2012-2022 Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastrzega, iż wszystkie materiały dostępne w serwisie sii.org.pl są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z materiałów umieszczonych w ww. serwisie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.

 

Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i  nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie