Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy banków pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
© MOZCO Mat Szymański - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży bankowej, w tym PKO BP, Pekao S.A., Alior oraz mBank.

PKO BP

Na wykresie tygodniowym widać, że trwający od lutego br. trend spadkowy został zakończony w połowie października. Doszło wtedy do przełamania czerwonej linii trendu i następnie rozwinięcia odbicia, które licząc od dołka wynosi już ponad 40%. W ostatnich tygodniach impet zwyżki nieco wyhamował w rejonie psychologicznych 30 zł. W najbliższym czasie można oczekiwać kolejnych prób przebicia się powyżej 30 zł, co otworzyłoby drogę do długoterminowej strefy podażowej przy 36.5 zł. Na interwale dziennym można zauważyć, iż kurs na północ nie będzie usłany różami, gdyż po drodze znajduje się dużo oporów. Najbliższy z nich jest na 32.3 zł, następnie opisany już 36.5 zł oraz 41.5 zł. Na razie za wsparcie dynamiczne służy średnia EMA20, po której notowania się wspinają i wyłamują lokalne opory. Ewentualne przebicie tej średniej powinno stanowić sygnał ostrzegawczy, przed możliwością zmiany trendu. Natomiast potwierdzeniem zakończenia wzrostów, będzie zejście notowań poniżej wsparcia na 27.6 zł. Ewentualne kolejne strefy obronne są na 25.5 zł oraz 24 zł.

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie