Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Visa z wybiciem ważnej linii oporu

Skomentuj artykuł
© TOimages - stock.adobe.com

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku spółkom notowanym na NYSE, NASDAQ i DAX. Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie, w którym są:  Basf, Siemens, Texas Instruments, ConocoPhillips oraz Visa.

Texas Instruments - NASDAQ

W trendzie bocznym znajduje się spółka Texas Instruments notowana na NASDAQ. W ostatnim czasie trwa konsolidacja w formie trójkąta równobocznego. Formacja taka może zwiastować kontynuację krótkoterminowego trendu wzrostowego. Na rzecz tego scenariusza można zapisać także układ średnich MA50 i MA200, które ułożone są tak, że moglibyśmy spodziewać się przebicia formie tzw. „złotego krzyża”. Gdyby bykom udało się wybić linie oporu poprowadzone po ostatnich lokalnych szczytach, to krótkoterminowym zasięgiem może okazać się poziom 184,46 $. Natomiast przy wybiciu górą tego poziomu, kolejny opór ulokowany jest w okolicach 188,81 $. Negatywnie należałoby brać pod uwagę wsparcie w strefie od okolic 168,26 $.

 

Texas Instruments – analiza wykresu, interwał dzienny

Texas Instruments – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie