Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Nike z szansą wybicia trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
Źródło: about.nike.com

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku spółkom notowanym na NYSE i NASDAQ. Analityk techniczny przygotował zestawienie, w którym są: Caterpillar, Nike, Cisco, Royal Caribbean Cruises Ltd., a także Nvidia.

Caterpillar - NYSE

Pod ważnym oporem okolic 237,59 $ znajdują się notowania spółki Caterpillar. Warto zauważyć, że spółka opublikowała niedawno lepsze od szacunków wyniki finansowe, po czym kurs ruszył pozostawiając na wykresie lukę cenową hossy między 199,58 $, a 207,37 $. Warto wspomnieć, że obecnie mamy do czynienia z wysokimi wskazaniami oscylatorów. RSI wyszło ze swojego kanału sygnalizując „wykupienie”. Tym samym na notowaniach oczekiwać można lokalnej korekty, gdzie istotnymi wsparciami mogą być poziomy 218,18 $ oraz 211,14 $. Gdyby natomiast doszło do wybicia poziomu okolic 237,59 $, to realnym mógłby stać się powrót do trendu wzrostowego, bowiem obecnie notowania znajdują się w średnioterminowym trendzie bocznym.

 

Caterpillar – analiza wykresu, interwał dzienny

Caterpillar – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie