Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Notowania PKN w rejonach długoterminowego wsparcia

Skomentuj artykuł
Źródło: www.orlen.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym PKN Orlen, PGNiG, Unimot oraz Serinus.

PKN Orlen

PKN w dłuższym horyzoncie czasowym niezmiennie porusza się wewnątrz kanału wzrostowego. Jednak mimo tego głównego trendu długoterminowego, od kwietnia ub.r trwa ruch boczny w granicach 60-78 zł z jedną próbą wyjścia, która jak na razie okazała się być tylko pułapką na byki. Aktualnie notowania zeszły w okolice istotnego wsparcia długoterminowego przy 67.5 zł. Jeśli bykom nie uda się wybronić wsparcia przy obecnych wycenach, wtedy kolejny poziom obronny można wyznaczyć na 62.5 zł, a następny z interwału tygodniowego przebiega przy równych 50 zł. Natomiast w przypadku odbicia w kierunku północnym, pierwszych trudności można oczekiwać na górnej krawędzi kanału konsolidacji tj. 78 zł, a kolejnych na 87 zł.

 

PKN Orlen – analiza wykresu, interwał dziennyPKN Orlen – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PKN Orlen – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PKN Orlen – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie