Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 6️⃣ wykresów spółek zagranicznych – The Southern Company blisko średniej MA200

Skomentuj artykuł
© JHVEPhoto - stock.adobe.com

W dzisiejszym przeglądzie spółek zagranicznych skupimy się na ocenie technicznej walorów z NYSE, NASDAQ oraz EURONEXT. Wybranymi walorami są: Coca-Cola, The Southern Company, Stanley Black & Decker Inc., Amgen oraz Shell.

National Retail Properties, (NYSE)

Notowania spółki National Retail Properties znajdują się w trendzie bocznym. Sama spółka ostatnio zanotowała wyniki lekko poniżej konsensusu rynkowego, co dodatkowo stymulowało podaż na trudnym, spadkowym rynku. Trend boczny nie ma na tą chwile jednego istotnego wsparcia. Popyt działa na kilka poziomów, którymi są strefy 41,39 $, a także 38,95 $ i 38,75 $, z czego pierwszy poziom jest najczęściej broniony. Warto odnotować także, że obecnie poziom RSI na interwale dziennym notuje najniższy poziom od wyprzedaży Covidowej, gdzie RSI wyszło dołem spoza swojego kanału. Oscylator ten wskazuje na wyprzedanie, co może stymulować podaż do kontrataku w okolicach kolejnego wsparcia, jakim jest 39,75 $. Jeśli tak by się stało, to byki może czekać kilka istotnych poziomów oporu, którymi są 43,33 $, a wyżej 45,73 $. Natomiast górne ograniczenie konsolidacji przypada na poziom 47,55 $ i lekko wyżej. Aby mówić o scenariuszu średnioterminowym musiałoby najpierw dojść do wybicia w którąś stronę. W przeciwnym wypadku podążanie dalej w trendzie bocznym będzie tu bazowym scenariuszem.

 

National Retail Properties, – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie