Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – co dalej z notowaniami banków?

Skomentuj artykuł
© Dmitry - stock.adobe.com

W dniu wczorajszym, po ogłoszeniu w USA danych o inflacji notowania wielu spółek dosłownie się załamały. Na kursach ponownie zapanował strach. WIG20 zakończył notowania na poziomie -2,73%, a sesja w USA również przyniosła wiele strachu i wyprzedaży. Zgodnie ze stwierdzeniem „nie ma hossy bez banków” warto przyjrzeć się notowaniom Pekao, Mbanku, Banku Handlowego, Santandera i ING Banku Śląskiego i ocenić, czego można spodziewać się w najbliższym czasie.

PEKAO

Notowania banku Pekao znajdują się w trendzie spadkowym, jednak niedawno udało się bykom mocniej odbić od dołka z początku września 2022, na którym wsparcie ulokowane jest w okolicach 60,00 zł. Kurs odbił w formacji V, na zwiększonym wolumenie. Formacja ta powinna zwiastować mocniejsze odbicie, jednak popyt napotkał problem lekko pod oporem 74,08 zł. Wczorajsze notowania zakończyły się na poziomie 70,00 zł, na wsparciu średniej MA50, która niedawno została przebita górą. W przypadku gdyby w dniu dzisiejszym była kontynuowana korekta na szerokim rynku, to należałoby zakładać, że również kurs PEKAO będzie korygował, a wsparcia należałoby oczekiwać w połowie ostatniej fali, czyli na poziomie 66,64 zł. Niżej w okolicach ostatniego lokalnego dołka, czyli strefy między 60,44 zł, a 59,52 zł. Na tą chwilę wydaje się, że byki mogłyby spróbować walczyć o zachowanie trendu wzrostowego. Jeśli by się tak stało, to po wybiciu oporu na 74,08 zł, kupujący mogliby spoglądać w kierunku kolejnego, jakim jest 86,58 zł.

 

PEKAO – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie