Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – co dalej z notowaniami spółek z WIG20?

Skomentuj artykuł
© denisismagilov - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na WIG 20, w tym: PKO BP, KGHM, PGNiG, CD Projekt oraz JSW.

PKO BP

Kurs banku PKO BP znajduje się w trendzie spadkowym od okolic końca 2021 roku. Na notowaniach wyrysował się podwójny szczyt, po czym kurs rozpoczął wspomnianą bessę. Warto zauważyć, że obecnie notowania zatrzymały się w strefie wsparcia okolic 22,73 zł. Strefa ta związana jest także z górnym ograniczeniem konsolidacji z 2020 roku. Jeśli doszłoby do dalszej przeceny, to należałoby brać pod uwagę wsparcie okolic 20,18 zł. Niżej znajduje się kolejne ważne wsparcie w okolicach 18,53 zł, jednak warto zwrócić uwagę że na piątkowych notowaniach pojawił się się większy wolumen. Może to świadczyć o większym zainteresowaniu ze strony instytucjonalnych graczy. Na tą chwilę podążanie wraz z trendem spadkowym jest realne, a dodatkowo warto zauważyć, że profil wolumenu wskazuje na wsparcie między 21,75 zł, a 20,00 zł. Popyt ma szansę zareagować dynamiczniej na wspomniany poziom, tym bardziej z uwagi na psychologiczne 20,00 zł. W przypadku średnioterminowych wzrostów należy brać pod uwagę opór okolic obecnego 22,73 zł, a jeśli doszłoby teraz do dalszej zwyżki to 24,96 zł.

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie