Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Czy Wirtualna Polska wraca do trendu wzrostowego?

Skomentuj artykuł
Źródło: www.wp.pl

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Wirtualna Polska, STS Holding, All in! Games, Huuuge Games oraz Photon Energy.

All in! Games

Bardzo ciekawych zdarzeń technicznych doczekały się notowania akcji spółki All In Games. Warto jednak zacząć od tego, że od początku notowań kurs Emitenta poruszał się w trendzie spadkowym. W związku z powyższym na notowaniach może cały czas ciążyć tzw. „nawis podażowy”. Polega to na tym, że inwestorzy, którzy trzymają akcje mimo straty, będą chcieli się ich pozbyć od razu po osiągnięciu akceptowanej przez nich ceny. Wówczas może to stanowić problem w drodze do nowych szczytów. Na notowaniach w ostatnim czasie widzimy jednak bardzo mocny, byczy wolumen, który jest tu sygnałem pozytywnym. Notowania odbiły od dna, a 3 sierpnia 2022 na zwiększonym wolumenie utworzyła się świeca biała marubozu, kontynuacji. Dodatkowo sygnał ten wzmocniony był przecięciem w dolnej części tej świeczki przez średnią MA50, która niejednokrotnie stanowiła opór dla wzrostów, podczas trendu spadkowego. W dniu wczorajszym notowania zatrzymały się na linii długoterminowego trendu spadkowego, jednak sytuacja techniczna zdecydowanie staje się bardziej pozytywna i w niedługim czasie może dojść do próby wybicia wspomnianej linii trendu. Jeśli by się tak stało, to pierwszy istotny opór ulokowany jest w okolicach 3,26 zł, natomiast kolejny istotny poziom oporu to 4,60 zł. W przypadku negatywnym, gdyby doszło do spadków należy brać ciągle pod uwagę dwa istotne wsparcia, jakimi są 1,82 zł oraz 1,30 zł.

 

All in! Games – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie