Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – akcje Adobe wybiły z trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
© Tashatuvango - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII w tym tygodniu przygotował analizę 5 ciekawych wykresów spółek  zagranicznych głównie z NASDAQ, ale również z NYSE. Wśród nich: Adobe, PayPal, Datadog, DrafKings oraz AMC Entertainment Holdings.

Datadog (NASDAQ)

Spółka Datadog znajduje się obecnie w konsolidacji, po średnioterminowym trendzie spadkowym, rozpoczętym 10 lutego 2022. W ten sposób kurs od szczytów przeszedł wraz z szerokim rynkiem do mocniejszej korekty, w której doszło do zatrzymania lekko powyżej 80 $. Obecnie byki próbują wybicia górą z konsolidacji, a na taśmie wolumenu widać mocny sygnał w postaci wysokiego słupka. Przebita górą została także średnia MA100. Jeśli bykom udałoby się kontynuować zwyżkę to przy wybiciu oporu 118,75 $ otworzyłaby się droga w kierunku maksimów, gdzie kolejnym mocniejszym poziomem oporu może być poziom 160,30 $. Warto jednak odnotować, że cały czas realnym scenariuszem pozostaje powrót do konsolidacji, a przy wybiciu jej dołem nawet test wspomnianych 80 $.

 

Datadog – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie