Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Wybicie z konsolidacji na Unimot

Skomentuj artykuł
Źródło: www.apator.com.pl

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Unimot, Astarta, Bumech, Wielton oraz Apator.

Astarta

Ciekawie prezentuje się kurs spółki Astarta, który obecnie odbił na wzmocnionym wolumenie w kierunku oporu 26,60 zł. W tym miejscu znajduje się strefa podażowa wynikająca między innymi z ostatnich lokalnych szczytów. Z perspektywy technicznej warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku przebicia tej strefy górą byki będą miały realną szansę powalczyć o atak na kolejną strefę podażową, jaką tworzą okolice 30,95zł – 32,65 zł. Na tą chwilę jednak pozostawia wątpliwość niski wolumen w dniu wczorajszym, który może być za słaby do pokonania wspomnianych barier cenowych. Jeśli bykom nie udałoby się wybicie to w średnim terminie wsparcie stanowią okolice 18,75 zł i występujący lekko pod nim poziom ostatniego lokalnego dołka. Wybicie dołem byłoby negatywne i mogłoby sprowadzić kurs w kierunku kolejnego wsparcia, czyli poziomu 14,40 zł. Na tą chwilę wydaje się jednak, że scenariusz trendu bocznego, lub wybicia górą ostatnich dwóch lokalnych szczytów może być tu scenariuszem bazowym.

 

Astarta – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie