Chat with us, powered by LiveChat

Perspektywy i kierunki rozwoju Grupy Boryszew

Temat czatu: Perspektywy i kierunki rozwoju Grupy Boryszew

Data: środa, 20 lipca, godz. 12:00

 

 

Boryszew

 

Przypomnienie: Dodaj ten czat do swojego kalendarza

 

Na pytania inwestorów odpowie:

 

Wojciech Kowalczyk, Prezes Grupy Boryszew

Wojciech Kowalczyk
Prezes Grupy Boryszew

Zanim został prezesem zarządu Grupy Boryszew, zdobywał doświadczenie w wielu dużych spółkach w Polsce i za granicą. Po kilkuletniej pracy w Banku Handlowym, został dyrektorem rynku papierów dłużnych w banku Merrill Lynch International w Londynie. W 2011 objął stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za pion sprzedaży i rynków finansowych w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie w tym samym roku przeszedł na stanowisko wiceprezesa zarządu.

 

W latach 2012-2017 czterokrotnie pełnił funkcję wiceministra: finansów, gospodarki, energii i dwukrotnie skarbu państwa.

Od 2017 roku był wiceprezesem zarządu do spraw inwestycji kapitałowych PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W 2020 roku przeszedł do Grupy Boryszew, gdzie został przewodniczącym Rady Nadzorczej. W sierpniu 2021 roku został jej prezesem.

 

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

Kilka słów o Spółce:

Grupa Boryszew, jedna z największych grup przemysłowych w Polsce. Specjalizująca się w produkcji komponentów do samochodów, wytwarzaniu wyrobów ze stali, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Grupa operuje za pośrednictwem 35 zakładów produkcyjnych i 6 centrów R&D zlokalizowanych Europie, Azji oraz obu Amerykach, zatrudnia ponad 9 000 pracowników na 4 kontynentach.

 

Grupa Boryszew jest największym polskim producentem w branży motoryzacyjnej. Zakłady Grupy produkują elementy z tworzyw sztucznych (schowki, kokpity, klamki, osłony silnika itp.), a także przewody do transportu płynów w układach hamulcowych i klimatyzacyjnych. Co 10. samochód na świecie, a co 5. w Europie ma części wyprodukowane w jednej z fabryk Grupy.

 

Branża motoryzacyjna jest drugim co do wielkości Segmentem działalności Boryszewa, tworzą go dwie Grupy: Maflow i Boryszew Automotive Plastics (BAP).

 

 

Grupa Boryszew to największy producent w segmencie metali nieżelaznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w przetwórstwie aluminium, stali, miedzi oraz cynku i ołowiu. Wytwarza zaawansowane technologicznie produkty na potrzeby branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, budowlanej i opakowaniowej. Inwestuje w przyjazne dla środowiska rozwiązania produkcyjne.

 

Do najważniejszych podmiotów Segmentu Metalowego Grupy Boryszew można zaliczyć Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina, Hutmen, ZM Silesię, Baterpol i Walcownię Metali „Dziedzice”.

 

Jednostką tworzącą Segment Stali w Grupie Boryszew jest Grupa Alchemia. Ta dynamicznie rozwijająca się Grupa produkuje m.in. wyroby kute, kuto-walcowane i walcowane oraz szeroką gamę rur bezszwowych oraz ze szwem. Alchemia połączyła tradycję z nowoczesnością. W jej skład wchodzą podmioty z historią sięgającą ponad 200 lat, które dziś produkują innowacyjne wyroby przy użyciu zaawansowanych technologii.

Działalność Alchemii skupiona jest wokół: Kuźni Batory, Walcowni Rur Batory, Stalowni Batory, Rurexpolu i Walcowni Rur Andrzej oraz Huty Bankowej i Laboratorium Badań

 

Grupa Boryszew to producent zaawansowanej chemii dla sektora motoryzacyjnego, płynów do odladzania wykorzystywanych w sektorze lotniczym oraz kolejowym, włókien poliestrowych, plastyfikatorów oraz płynów dezynfekujących. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Grupy Boryszew w Polsce jest kultowy płyn do chłodnic BORYGO, który powstaje w zakładzie w Sochaczewie już od 1968 roku.

 

W ramach segmentu chemicznego w Boryszewie działają Elana i Boryszew ERG.


 


 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie