Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy: Szał zakupowy na spółkach ukraińskich. Co dalej?

Skomentuj artykuł
Źródło: astartaholding.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy producentów żywności z Ukrainy, w tym: Agroton, Astarta, IMC oraz Kernel.

Agroton

Notowania długoterminowe spółki można podzielić na dwa okresy, podczas których zarysowały się wyraźne trendy. Pierwszy z nich trwał od debiutu do sierpnia 2016 r. i był to przedstawiony za pomocą czerwonej linii trend spadkowy. Zakończył się on dopiero po przebiciu linii trendu na zwiększonym wolumenie. Sytuacja ta doprowadziła w późniejszej kolejności do zmiany panującego sentymentu na spółce. Walor wszedł w długoterminowy trend wzrostowy, w którym mimo zawirowań pozostaje do dzisiaj. Na interwale tygodniowym można zaobserwować, że po realizacji formacji RGR doszło do przewidywanego wyjścia dołem poniżej linii szyi. Przecena zatrzymała się dopiero na strefie wsparcia w rejonie 3.50 zł i aktualnie trwa próba odbicia i odwrócenia ruchu korekcyjnego. Gdyby obrona 3.50 zł się nie powiodła, wtedy kolejne wsparcie można wyznaczyć na 2.40 zł. Trwałe zejście poniżej 2.40 zł może potencjalnie doprowadzić do testowania dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Na wykresie dziennym widać natomiast, ze na ostatnich sesjach doszło do utworzenia podwójnego dołka w rejonie długoterminowej strefy wsparcia. Najbliższy opór jest przy 5.50, a następny lokalny na 7.20 zł.

 

Agroton – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Agroton  – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie