Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - akcje Cognor na bardzo ważnym wsparciu

Skomentuj artykuł
© DedMityay - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk  techniczny - Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek hutniczych, w tym: Kęty, Cognor, Alumetal oraz Boryszew.

Kęty

Na wykresie tygodniowym widać, że kanał wzrostowy w jakim porusza się ten walor od ponad 10 lat jest nadal respektowany. Od marca 2021 notowania weszły w ruch boczny w ramach tegoż kanału. Natomiast w ujęciu średnioterminowym można zaobserwować tworzenie się formacji chorągiewki.  W kwietniu br. doszło nawet do próby wybicia z tej formacji, jednak zakończyła się ona powstaniem świecy w postaci spadającej gwiazdy na podwyższonym wolumenie. Tym samym potwierdzone zostało znaczenie oporu w rejonach 675 zł. Gdyby jednak doszło do jego pokonania, to następny opór jest na 710 zł przy ATH. Natomiast pierwsza strefa wsparcia znajduje się przy 550 zł i obecnie pokrywa się z dolną zieloną krawędzią chorągiewki. Ewentualne kolejne wsparcie można wyznaczyć przy 490 zł.

 

Kęty – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Kęty – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie