Chat with us, powered by LiveChat

Poniedziałkowy przegląd techniczny (06.06.2022) – EUR/USD na progu korekty

Skomentuj artykuł

Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych i surowców, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, usd/pln, euro/usd, ropa WTI oraz miedź.

WIG20

Indeks największych polskich spółek znajduje się na fali wzrostowej po odbiciu od wsparcia okolic 1655 pkt., po bardzo mocnej wyprzedaży rozpoczętej na poziomie 2187 pkt. Na tą chwilę wspomniane odbicie jest odbiciem korekcyjnym, w trendzie spadkowym. Dopiero wybicie górą linii oporu trendu spadkowego byłoby tu sygnałem pozytywnym, świadczącym o zmianie schematu. Po stronie ewentualnej przeceny zdają się być oscylatory, a szczególnie RSI, które odbiło od linii oporu. Warto także zwrócić uwagę na zakończenie ubiegłego tygodnia na interwale godzinowym, bowiem na wspomnianym h1 doszło do przebicia dołem klina zwyżkującego, w jakim poruszały się notowania po odbiciu od wspomnianego wsparcia 1655 pkt. Gdyby sytuacja ta się potwierdziła, to najbliższe wsparcia znajdują się w okolicach 1781 pkt. oraz 1742 pkt.

 

WIG20 – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

WIG20 – analiza wykresu, interwał godzinowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

WIG

Bardzo podobna sytuacja jest na notowaniach WIGu. Doszło tu jednak do wybicia górą istotnego oporu jakim było 56250 pkt. Jednak należy brać pod uwagę możliwość poruszania się WIGu w ruchu korekcyjnym. Świadczą o tym po pierwsze oscylatory, na których RSI podobnie jak na WIG20 odbił od linii oporu, a MACD układa się w formie, która zaczyna sprzyjać podaży. W niedługim czasie mogłoby tu dojść do przecięcia się linii MACD i Signal od góry, a słupki histogramu na tym oscylatorze już maleją. Wsparcie stanowią okolice 53118 pkt. Gdyby jednak wspomniane wybicie się utrzymało, to byki mogłyby stanąć przed możliwością ataku w kierunku linii trendu spadkowego na WIG, gdzie dodatkowo istotnym poziomem oporu jest strefa okolic 60553 pkt.

 

WIG – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie